Członkinie i członkowie Koła PZW Nr 120 w Skokach podsumowali 11 grudnia rok swojej działalności podczas statutowego zebrania sprawozdawczego.

Koło liczy obecnie 128 członków, w tym wędkujące panie i juniorów, wśród których są też dziewczęta. Koło zrealizowało wszystkie zaplanowane podczas poprzedniego zebrania zamierzenia. Sprawozdanie z pracy zarządu przedstawił jego prezes Jacek Dudek, a wyniki rywalizacji przedstawił kapitan sportowy koła i wiceprezes Mariusz Kielma. Sprawozdanie finansowe przedstawił skarbnik koła Zbigniew Kujawa.

Przeprowadzone zostały zawody spławikowe, gruntowe i spinningowe, których wyniki zdecydowały o ostatecznej klasyfikacji. Podczas zebrania, w którym uczestniczył burmistrz miasta i gminy Tadeusz Kłos wręczono organizacyjne odznaki. Brązową Odznakę za zasługi dla wędkarstwa otrzymał wieloletni gospodarz koła Karol Neumann. Odznakami za zasługi dla wędkarstwa wyróżniono także Martę Zywert i Pawła Dudka.

Tytuł „Wędkarza Roku’ w metodzie spławikowej przypadł Henrykowi Elińskiemu, który wyprzedził Roberta Chelwinga i Huberta Radzińskiego. Najlepszym spinningistą został Dawid Giziński, który wyprzedził Piotra Konrada i Mariana Konrada

W kategorii juniorów tytuł mistrzowski przypadł Julii Dziabas, drugie miejsce zdobyła Julia Konrad, a trzecie Zuzanna Zywert.

Zostało również wręczone wyróżnione za największą rybę zawodów. Trafiło ono do rąk Mirosława Ziętka.

Najbliższy rok będzie stał pod znakiem wzrostu kosztów przynależności do Polskiego Związku Wędkarskiego. Podniesienie kwoty opłat wynika ze wzrostu kosztów ponoszonych przez organizację na zarybianie. Zarząd Okręgu PZW uchwalił również zniesienie ulg dla seniorów, co powodować może także przypadki rezygnacji z członkostwa.

Wędkarze, oprócz statutowych opłat, ustalanych przez poszczególne okręgi płacą za udział w zawodach. Trzeba się liczyć także z dodatkowymi opłatami wprowadzonymi przez PP Wody Polskie. Wędkarstwo staje się coraz droższe, bo rosną też ceny sprzętu, zanęt i przynęt.

Wprowadzony zostanie także limit zanęt, które będą mogły być zastosowane przez wędkarza na stanowisku zawodniczym. W tych wszystkich kwestiach obecni na zebraniu mieli wiele pytań, ale w zebraniu nie uczestniczył przedstawiciel Okręgu PZW w Poznaniu, więc pytania pozostały bez odpowiedzi.

Obecny na zebraniu burmistrz Tadeusz Kłos podziękował organizacji za aktywne włączanie się w życie społeczności lokalnej oraz przedstawił najważniejsze zadania i problemy, przed którymi stoi samorząd i urząd.

Poniżej zdjęcia ze spotkania autorstwa Franciszka Szklennika: