29 sierpnia w Lechlinie zakończyła się 6 wycieczka rowerowa mieszkańców gminy Skoki w wieku 50+. Rowerowe spotkania organizowane były w ramach 9 edycji projektu „W zdrowym Ciele Zdrowy Duch”, realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjne Tęcza w Jabłkowie jako zadanie powierzone przez gminę Skoki w otwartym konkursie ofert.

Rowerzyści spotykali się w lipcu i sierpniu, w poniedziałki, o godzinie 17 na skockim targowisku. Trasy które pokonywali liczyły ok 20 km po drogach i bezdrożach głównie gminy Skoki, pod okiem instruktorek Karoliny Stefaniak i Joanny Tomczak.

O pierwszej wycieczcie pisaliśmy w artykule:

Ostatnią, wspomnianą już wycieczkę zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasy w Lechlinie, wszak nie samym rowerem człowiek żyje.

Poniżej zdjęcia autorstwa Joanny Tomczak, pokazują rowerzystów na starcie, trasie i mecie:

Nasi uczestnicy od lat pokazują, że życie osób w wieku 50+ wcale nie musi być nudne. Może być za to pełne atrakcji, rozrywki, wspólnych działań i aktywności. Naszym uczestnikom nie brak chęci do działania.

Przed nami kolejne działania:

2 część pieszych wycieczek nordic walking, w poniedziałki o godzinie 16:

 • 5 września – Rakojady
 • 12 września – Skoki, plac zabaw ul. Polna
 • 19 września – Brzeźno świetlica
 • 26 września – Lechlin

Trasa 5-8 km, zapisy 691726319.

Wykłady i badania profilaktyczne.

Miejsce: Biblioteka Publiczna, ul. Rogozińska w Skokach

 • 27 września (wtorek) godz. 10
  Pogadanka na temat czynników ryzyka chorób sercowo – naczyniowych, oraz tajnikach badań laboratoryjnych i prawidłowego przygotowaniach się do nich.
 • 28 września (środa) godz. 9.
  Badania poziomu glukozy i kwasu moczowego we krwi, ciśnienia tętniczego i parametrów antropometrycznych.
 • 11 października (wtorek) godz. 10.
  Podsumowanie wyników badań oraz pogadanka na temat – co zrobić aby poprawić swoje wyniki?

Do udziału w zajęciach zapraszamy mieszkańców gminy Skoki w wieku 50+

obowiązkowe zapisy! tel. 691 726 319 lub 691 478 843. Liczba miejsc ograniczona.

Wysokość środków finansowych przekazanych przez Gminę Skoki na  zadanie z zakresu Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym to kwota 45.000,00 zł. 

Joanna Tomczak i Karolina Stefaniak