29 maja był dniem 14 Rajdu Rowerowego na Dzień Dziecka zorganizowanego przez burmistrza Tadeusza Kłosa.

Na liście startowej znalazło się równo 200 osób, w tym blisko 100 dzieci. Obawy o frekwencję organizatorów były spore, prognozy pogody nie zachęcały do wyjścia z domu, miało padać. Jak się okazało strach był niepotrzebny, na starcie stawiło się ok 150 rowerzystów małych i dużych. W nagrodę otworzyło się dla nas tzw. okno pogodowe, parę kropli spadło przy starcie i pod sam koniec imprezy.

Po raz trzeci z rzędu postanowiliśmy zorganizować rowerowy Dzień Dziecka wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym TĘCZA, z metą przy szkole w Lechlinie. Dobrze już znana większości trasa wokół jez. Budziszewskiego dobrze się sprawdza, 13 km pokonane zostało w półtorej godziny. Tradycyjna dłuższa przerwa odbyła się na moście kończącym jez. Budziszewskie, gdzie wzorem lat ubiegłych kto chciał to mógł pozować do rodzinno-przyjacielskiego zdjęcia.

Na mecie przy szkole czekał dmuchany zamek, panie animatorki gier i zabaw Grupy animacyjnej BiT oraz drożdżówki i lody. Jak się przekonaliśmy dla dzieci NIGDY nie jest za zimo na lody. Jak mówili na mecie rodzice to właśnie te LODY były ogromną motywacją dla maluchów, które samodzielnie jechały na swoich małych rowerkach.

Imprezę zakończyło losowanie nagród, wszystkie dzieci otrzymały upominki, warunkiem było wcześniejsze zgłoszenie udziału przez dorosłych opiekunów.

Serdecznie dziękujemy pani komendant Policji w Skokach asp. sztab. Kamili Kamińskiej za osobiste zabezpieczenie startu naszej imprezy. Podziękowania należą się także wszystkim osobom, które pomagały zabezpieczyć trasę rajdu.

Ogromne podziękowania składamy na ręce Dyrektora Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA w Jabłkowie pani Sławce Kędziorze oraz Joannie Tomczak i Piotrowi Wiśniewskiemu, a także wszystkim pozostały pracownikom za pomoc organizacyjną.

Słodki poczęstunek (lody i drożdżówki) został sfinansowany przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka. Dmuchamy zamek dla dzieci postawił bezpłatnie pan Szymon Słabiak, natomiast panie animatorki zostały sfinansowane wspólnie przez sołectwa Łosiniec i Lechlin.

O tym ile radości sprawiła dzieciom, ich rodzinom i opiekunom sprawiła ta impreza niech świadczą zdjęcia wykonane tradycyjnie już przez Tomasza Szwajkowskiego.

Już dziś zapraszamy na kolejny rajd ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym TĘCZA, 3 lipca w Rejowcu pod nazwą 2 Tęczowy Rodzinny Rajd Rowerowy – 30 km po Puszczy Zielonce.

Galeria zdjęć z rajdu, autor Tomasz Szwajkowski