Skocka Ziemia ma wielu miłośników. Takich, którzy wyznali jej miłość osiedlając się tutaj na stałe wiele pokoleń wstecz, takich którzy przybyli całkiem niedawno, ale i takich którzy wracają do niej co lato i tęsknią za nią w niekończące się ciemne, jesienne i zimowe wieczory. Są też tacy, którzy musieli ją opuścić, ale wciąż pamiętają i wracają do niej myślami, wpadając gdy tylko nadarzy się okazja by odwiedzić stare kąty. 

Ci wszyscy miłośnicy mogą od roku spotykać się w przestrzeni wirtualnej na grupie fotograficznej  SKOCKIE KADRY zawiązanej na Facebooku.

https://www.facebook.com/groups/222487429792530

Każdy członek grupy może publikować tam wszystko to, co łapie go za serce w pięknie Gminy Skoki ale i podglądać, lajkować, komentować i odkrywać na nowo miejsca na pozór znajome ale i te zupełnie nieznane widziane oczami innych. Można powiedzieć że, dzieje się tam poezja pisana fotografiami.

Każdy kto chciałby dołączyć do tej braci może to zrobić. Społeczność Grupy zrzesza już ponad 780 członków i stale się powiększa, a w jej zasobach znalazło się ponad tysiąc kadrów z Gminy Skoki, na których podziwiać można zarówno uroki dzikiej przyrody jak i architekturę, zabytki sakralne, a nawet całe ulice, pejzaże czy panoramy.

Kolaż zdjęć poniżej to tylko mała część zamieszczonych fotografii:

Kolaż zdjęć

Autorzy zdjęć umieszczonych w kolażu (alfabetycznie): Aleksy Błażyński, Bogumił Bratka, Grażyna Brendel, Patrycja Czarna, Bartosz Dycfeld, Elżbieta Gallas, Sławomir Heinrychowski, Paulina Idziak, Hanna Krot, Kasia Katarzyna, Kinga Kubiatowicz, Kamila Laskowska, Artur Mazurek, Barbara Mazurek, Alicja Milibrand, Dorota Rabska, Tomasz Smacha, Adam Stawujak, Karolina Stefaniak, Lidia Tulin.

Zdarzają się zwierzęta, choć te najtrudniej uchwycić oraz zdjęcia w trybie makro, czyli w dużym powiększeniu. Jednym słowem wszystko to co może zachwycić na Skockiej Ziemi i prezentujemy to tutaj w wielkim skrócie w postaci kolażu najpopularniejszych fotografii z minionych 365 dni.

Z okazji pierwszej rocznicy działalności Grupy prezentujemy także zdjęcie, które zyskało największą popularność wśród społeczności Grupy.

Kościół pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Skokach, zdjęcie Hanny Krot

Autorce, Pani Hannie Krot serdecznie gratulujemy uchwycenia tego pięknego obrazu. Jednocześnie życzymy sobie wielu kolejnych lat w jednoczeniu ludzi do tego co piękne w naszej Małej Ojczyźnie – Gminie Skoki mając nadzieję, że podniesienie rangi naszej okolicy do przepięknego zakątka na Ziemi przyczyni się do narodzenia prawdziwie dumnej postawy wśród mieszkańców mającej decydujące znaczenie w ochronie tego co w Naszej Gminie najważniejsze i najpiękniejsze.

Z fotograficznym pozdrowieniem, Ala Milibrand, założycielka i administratorka Grupy SKOCKIE KADRY.