Mieszkająca jeszcze kilka lat temu w Roszkowie jubilatka urodziła się 5 czerwca 1921 roku. Jest teraz pensjonariuszką Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze w gminie Wapno.

Z życzeniami, praktycznymi upominkami i pięknym kwiatem w doniczce, wybrali się we wtorek do Pani Heleny Tadeusz Kłos, burmistrz miasta i gminy oraz Joanna Wolicka – Przywarty, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach. To już kolejna wizyta burmistrza i szefowej USC u jubilatki. W ubiegłym roku również odwiedzili ją w Srebrnej Górze z okazji 100. urodzin.

Pani Helena jest bardzo pogodną osobą i pełną energii. – Sama się ubieram, przygotowuję łóżko do spania, robię wszystko to, na co siły pozwalają – mówiła z uśmiechem na twarzy.

– Pani Helenka jest bardzo miła osobą. Lubi czytać i robi to bez okularów. Jeśli trafi się tekst napisany bardzo małą czcionką, to posługuje się lupą – mówi Milena Bryzik, opiekunka Pani Heleny. Widać, że panie są ze sobą zżyte, bo mają bardzo dobry kontakt i miło było widzieć, że nie szczędzą sobie przyjaznych gestów.

– Urodziny Pani Helenki obchodzimy już trzeci dzień – śmieje się sympatyczna opiekunka. – Mieliśmy już tu odwiedziny członków rodziny w poprzednich dniach. Był też okazały tort urodzinowy.

Burmistrz Tadeusz Kłos życzył Jubilatce dużo zdrowia i uśmiechu oraz tego, żeby mógł spotykać się z nią przez wiele kolejnych lat. Włodarz gminy wspominał z Jubilatką poprzednie spotkania, również to z okazji 95. urodziń, które świętowano jeszcze w Roszkowie.

Była to kolejna wizyta u Pani Heleny, przypominamy przebieg zeszłorocznej:

Pani Helena Krawczyszyn jest jedną z 60. pensjonariuszy DPS-u w Srebrnej Górze. Szacownej Jubilatce życzymy wielu, wielu lat w zdrowiu. I na pożegnanie nie pozostało nam nic innego, jak umówić się na spotkanie za rok.