Podczas festynu, który odbył się 5 czerwca, oprócz atrakcji dla najmłodszych odbył się też doroczny już trzeci Turniej o Puchar Potrzanowa.

Turniej Piłkarski zorganizowało prężnie działające stowarzyszenie KS1932 Potrzanowo, a nagrody rzeczowe ufundował sponsor stowarzyszenia firma Multisun Wielkopolska. 

Od godziny 10 dzieci i rodzice mogli korzystać z różnych atrakcji. Na placu pojawiła się Anna Wieczorek i jej Zmalowane Animacje. Zjeżdżalnia dmuchana oraz zamek oblegane były przez dzieci. Dodatkowo Anna Wieczorek i Barbara Surdyk prowadziły gry i zabawy dla dzieci. Przez dwie godziny malowano twarze i rozdawano dzieciom bezpłatną watę cukrową oraz soczki. Przy grillu służbę pełnili: Magdalena Łączyńska, Tomasz Liberski oraz Piotr Kaczmarek – członkowie rady sołeckiej. Kiełbasa schodziła jak woda na pustyni i w trzy godziny cały prowiant i soki znikły. Atrakcje dla dzieci oraz kiełbasę z grilla oraz napoje ufundował, na prośbę sołtysa, burmistrz urzędu miasta i gminy.

Podczas beztroskiej zabawy i wspólnej integracji można było podziwiać zawodników KS Potrzanowo walczących w wewnętrznym dorocznym turnieju o Puchar miejscowości. To już trzecia edycja, która przyjęła się w sportowym Potrzanowie.

Nad turniejem od tego roku opiekę przejęło stowarzyszenie KS Potrzanowo, którego prezesem jest obecny sołtys Marcin Reszelski. Podczas zawodów podzielono przybyłych chętnych do gry na cztery drużyny o równej sile ognia i przystąpiono do rozgrywek ligowych. Każdy zagrał z każdym mecz i rewanż, a spotkania trwały dwa razy po 7 minut. 

Ostatecznie wygrała drużyna w białych koszulkach wygrywając wszystkie swoje mecze i tracąc tylko 5 bramek.

Skład zwycięzców: Marcin Reszelski, Hubert Student, Marcin Białachowski, Maciej Student, Cyprian Wojtaszek, Mikołaj Gebler, Krzysztof Król, Oskar Łochyński. Najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Reszelskiego. Królem strzelców i MVP turnieju został Marcin Białachowski, Młodym Talentem okrzyknięto Kacpra Reszelskiego.

Nagrody wręczali przedstawiciele firmy Multisun Wojciech Gruszka i Maciej Wojewoda.

Za pomoc w przygotowaniach i w całości imprezy chciałbym podziękować synowi Kacprowi Reszelskiemu.

Za pomoc przed rozpoczęciem, w trakcie i po wszystkim dziękuję: Sebastianowi Słomińskiemu, Barbarze Surdyk, Magdalenie Łączyńskiej, Tomkowi Liberskiemu, Piotrowi Kaczmarkowi, Krystianowi Słomińskiemu, Hubertowi Studentowi, Arkadiuszowi Andrace, Cyprianowi Wojtaszkowi, Jagodzie Dominikowskiej, Oskarowi Babiaczykowi. Dziękuję sędziemu Danielowi Blaszke za uczciwe sędziowanie.

Cieszę się, że przybyli do nas też nasi goście z Ukrainy.

Marcin Reszelski

Galeria zdjęć autorstwa Franciszka Szklennika oraz z archiwum organizatora przedstawia przebieg festynu rodzinnego, turnieju piłkarskiego oraz jego podsumowanie: