5 czerwca tego roku najstarsza obecnie mieszkanka naszej gminy pani Helena Krawczyszyn obchodziła piękny jubileusz 100-lecia urodzin.

Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Joanną Wolicką-Przywarty i Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej Robertem Rogalińskim, dziś 9 czerwca odwiedzili Jubilatkę w Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Góre, na terenie gminy Wapno, gdzie obecnie przebywa pani Helena.

Jubilatce złożono serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wręczono drobny upominek i bukiet kwiatów. Rozmowa z Jubilatką było bardzo ciekawa i przyjemna, pani Helenie z racji na wiek doskwiera co prawda trochę ciało, ale na pewno nie umysł i pamięć.

Pani Helena z okazji 100. rocznicy urodzin otrzymała również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów, który odczytał i przekazał czcigodnej Jubilatce Burmistrz.

W DPS w Srebrnej Górze przebywa obecnie jeszcze 10 pensjonariuszy z gminy Skoki, o nich także nie zapomniał Burmistrze Tadeusz Kłos, na ręce Pani dyrektor ośrodka przekazał dla nich upominki.