W obliczu zbrodniczego ataku putinowskiego reżimu na niepodległą Ukrainę, czujemy solidarność z ukraińskim narodem.

W tych trudnych chwilach nasze myśli, słowa otuchy i wsparcia są z Ukrainą. Wielu mieszkańców Ukrainy od kilku lat przybywa do Polski, w tym do naszej gminy, gdzie pracują oraz żyją w pokoju i szacunku obok nas.
Niech mieszkańcy gminy Skoki narodowości ukrainskiej wiedzą, że mają nasze wsparcie!

Na Ukrainie mieszkają także członkowie naszych rodzin, przyjaciele i znajomi.

W miejscowości Biała Cerkiew i w jej okolicy mieszkają rodziny, które w ramach współpracy Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Białej Cerkwi z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach i Szkołą Podstawową im. Adama Mickiewicza w Skokach wielokrotnie gościły w swoich domach uczniów z naszych szkół i ich opiekunów. Także w rodzinach w naszej gminie czterokrotnie gościli uczniowie i ich opiekunowie z Białej Cerkwi. Wiele osób od tamtych czasów utrzymuje z sobą kontakty.

W ramach współpracy polsko-ukraińskiej w Skokach przez ponad 10 lat, do czasu pandemii, odbywały warsztaty artystyczne w ramach Letniej Akademii Sztuki, które prowadziły instruktorki z Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Słonecznik” z Białej Cerkwii. One także brały czynny udział w Skockich Galach Produktów Regionalnych – promując ukraińską sztukę ludową, prowadziły też zajęcia artystyczne w Niepublicznym Przedszkolu Akademia Rozwoju w Skokach i zajęcia z aktywną grupą skockich emerytów. Stąd też w tak trudnej i dramatycznej sytuacji dla Ukrainy, wielu mieszkańców naszej gminy przekazuje słowa wsparcia dla mieszkańców Ukrainy i deklaruje chęć niesienia konkretnej pomocy.