Mieszkańcy gminy Skoki nie pozostają obojętni na sytuację jaka dzieje się na Ukrainie.

Jesteśmy zgłoszeni jako gmina Skoki do ogólnopolskiego systemu pomocy Ukrainie, ale chcemy działać także lokalnie dlatego, że dostajemy od Państwa sygnały, że chcecie pomagać w różny sposób.

W odpowiedzi na tą sytuację powstał Społeczny Komitet „Skoki Ukrainie”.

Póki co, chcemy zbierać kontakty od osób mogących przyjąć uchodźców z Ukrainy w swoim domach. Budujemy bazę kontaktów tak, aby móc z niej skorzystań na wypadek realnej pomocy na apel osób, które będą jej potrzebować.

Prosimy o kontakt także osoby, które mogłyby np. pojechać na granicę odebrać potrzebujące pomocy osoby.

W odpowiedzi na to powstał adres email: skoki.ukrainie@gmail.com na który możecie wysyłać informacje: ile osób jesteście gotowi przyjąć do Swoich domów i bezpośredni kontakt do siebie.

Co do zbiórki żywności i innych rzeczy potrzebnych uchodźcom będziemy informować na bieżąco i działać odpowiednio do potrzeb.

Podajemy także numery telefonów pod które możecie Państwo się z nami kontaktować: 691 726 319, 606 912 148, 517 649 223.

Wszystkie chętne do pomocy osoby zapraszamy do współpracy.

Wiesława Surdyk-Fertsch
Karolina Stefaniak
Kinga Pilna
Barbara i Andrzej Surdykowie


Informujemy także, że najbardziej aktualne informacje dotyczące pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy są umieszczane na stronie Wielkopolskie Urzędu Wojewódzkiemu.

W podanych informacji uzyskacie Państwo m.in informacje o uruchamianym przez Rząd mechanizmie koordynacji pomocy humanitarnej w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.

https://www.poznan.uw.gov.pl/pomagamukrainie

Informacje dla obywateli Ukrainy którzy znaleźli się w naszym kraju:

https://www.poznan.uw.gov.pl/informacje-dla-obywateli-ua

Cenne informacje zarówno dla obywateli Ukrainy jak i dla osób chcących pomagać znajdziesz na rządowej ogólnopolskiej stronie:

https://pomagamukrainie.gov.pl/