3 WOŚPowe Targowisko oraz 9 Marsz po Zdrowie, to inicjatywy skockich urzędników, pracowników Urzędu Miasta i Gminy Skoki, którzy poświęcając swój wolny czas w ramach wolontariatu włączyli się w pracę Sztabu WOŚP nr 1072 w Skokach. Wszystko to działo się w sobotę, 29 stycznia.

Po raz 3 zagraliśmy WOŚPowe Targowisko.

Na wszystkich którzy wsparli WOŚP-owe puszki czekało: domowe ciasto upieczone przez urzędników, kawa, herbata, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, balony.

Dodatkowo przeprowadzono akcję pn.”Czyścimy szafy”. Osoby, które posiadały w domu przedmioty, których już nie używają, a nadają się do tego aby z nich skorzystały inna osoby przekazały je na  WOŚP. Dochody ze sprzedaż tych przedmiotów trafiły do skarbonek WOŚP. Hasło tego działania: oddaj, zamiast wyrzucać, skorzystaj z oddanego , zamiast kupować nowe. Podaruj rzeczom drugie życie!!! 

Targowisko było również miejscem startu 9 Marszu po Zdrowie – Nordic Walking.

Uczestnicy marszu mieli do wyboru 2 trasy: tradycyjnie 14 km wokół jez. Budziszewskiego oraz nowość 7 km wokół jez. Rościńskiego.

Rozgrzewkę dla uczestników marszu przeprowadziła Marzena Pastor – trener personalny.

Meta marszu znajdowała się w Bibliotece Publicznej w Skokach. Pomimo kiepskiej i niestabilnej pogody organizatorów bardzo pozytywnie zaskoczyła frekwencja, ok 80 % z tych, którzy się zapisali, stanęło na starcie, a było ich dobrze z 50 osób.

W tym miejscu należą się podziękowania dla przewodników grup: pani Eli Baranowskiej i Przemka Szymańskiego oraz pań z kawiarenki w Bibliotece: Barbarze Rochowiak i Barbarze Mazurek.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie przy organizacji targowiska: Restauracji Moraś Bartosza Wołkowa, Antoniemu Kasicy, Piotrowi Wiśniewskiemu, Markowi Grzegorzewskiemu, Zbigniewowi Kujawie, Towarzystwu Wspierania Rodziny i Dziecka Alia, Annie Wieczorek, Marzenie Pastor oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą akcję.

Nasze działania zasiliły konto WOŚP na 4.676,30 zł

Do zobaczenia w przyszłym roku Siema !!!

Zdjęcia przedstawiają stoisko, osoby je obsłuchujące oraz odwiedzających, a także uczestników marszu nordic walking. Autorzy zdjęć, m.in.: Karolina Stefaniak, Katarzyna Przybysz, Katarzyna Patelska, Arkadiusz Dembiński oraz Przemysław Szymański: