Kino, poczytajka i …tulipan

Filmy dla małych kobietek i dorosłych pań, kawiarnia bez kawy, ale z dobrą książką, serwowaną w bibliotecznej poczytajce. Na deser zaś muzyczna uczta dla duszy w wykonaniu Katarzyny Fornal i Filipa Lewandowskiego. Tradycja została zachowana. Z okazji swojego święta, wszystkie panie mogły skorzystać z kulturalnej oferty.

Wręczane przez Karola Kłosa żółte tulipany podkreśliły rangę dnia, a nawet dni /akcja trwała do 10 marca/.

Drogie Panie, bądźcie zdrowe i szczęśliwe!

Elżbieta Skrzypczak

Kino-statystycznie

Powszechnie przyjęło się, że większość z nas nie lubi matematyki, ale w tym wypadku cyferki nam się bardzo podobają…

Nieskromnie musimy powiedzieć, że „lockdownowe okienko” wykorzystaliśmy w 100%, a to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo!

 • Tylko od 12 lutego do 19 marca odwiedziło nas aż 439 osób.
 • Wyświetliliśmy 32 seanse, w tym 3 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.
 • Wynajęliśmy na życzenie salę 9 razy!
 • Zaprosiliśmy na nasz ekran za pomocą Zooma Michała Rusinka.
 • Zorganizowaliśmy Walentynki, Dzień Kobiet – wydarzenia, z których nikt nie wyszedł z pustymi rękami.

Plany i pomysły na zagospodarowanie sali na kolejne dni już zapełniały nasz kalendarz, jednak jak wszyscy wiemy potoczyło się to troszkę inaczej. Nie dajemy się i głęboko wierzymy, że już wkrótce znowu się zobaczymy na żywo, bo za niczym innym tak bardzo nie tęsknimy jak za spotkaniami z Wami!

Filip Lewandowski

14 …online

Z oklaskami przez internet, z publicznością na zdjęciach, z samotnym, na scenie, artystą.

Pierwszy taki Koncert Noworoczny, po 13 tradycyjnych.

I choć podany Państwu wirtualnie, to nadal z charakterystycznym wdziękiem artystycznym.

Bartosz Kuczyk występuje na scenie

Zaśpiewał Bartosz Kuczyk. W trudnej sytuacji, pandemii, nieco przygnębiony, przygaszony, ale z wielką nadzieją na powrót dobrych czasów. Tejże nadziei życzył Państwu trzykrotnie.

Tęsknimy za fizyczną obecnością widz-artysta i zdajemy sobie sprawę, że forma przekazu online, zaledwie w części zaspokaja Państwa potrzeby. Niemniej dziękujemy za obecność przed ekranami 172 widzom z rodzinami.

Do zobaczenia

Elżbieta Skrzypczak

Przerwa na wspólne czytanie

Akcja Kinder – przerwa na wspólne czytanie, dobiegła końca… dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami wieloma wartościowymi książkami, skierowanymi dla dzieci i młodzieży. Razem z Kinder pomogliśmy małym bibliotekom w gromadzeniu zbiorów, które będą teraz służyć tysiącom czytelników!

W ramach podziękowania Biblioteka otrzymała od organizatorów zestaw książek oraz pufy – to również dzięki Wam wzbogacił się nasz wystrój i księgozbiór.

Monika Sierschuła

„Zero zahamowani” Michała Rusinka

Co nam mówią utwory disco polo, co radzą poradniki, jak unikać pypciów i innych niefortunności językowych: w życiu codziennym, w bestsellerowej literaturze oraz w „literaturze” tekstów popularnych piosenek.

Gościem skockiej BiblioMuzy, 18 marca 2021, był Michał Rusinek, literaturoznawca, tłumacz, pisarz, felietonista. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pan Michał prezentował liczne niebezpieczeństwa czyhające na użytkowników języka, omawiał przykłady tychże i odpowiadał na pytania publiczności. Była to niecodzienna lekcja języka polskiego połączona z literacką przygodą.

Spotkanie odbyło się w formie online, w czasie rzeczywistym, poprzez ZOOM.

Wszystkim, którzy w nim uczestniczyli, serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Skrzypczak

WALENTYNKI na warunkowym

Biblioteka zaprosiła na weekend pełen miłości. Można było umówić się na randkę z książką albo z filmem. Spośród nowości wydawniczych „w ciemno”, czytelnicy wypożyczyli 423 pozycje literackie. Do BiblioMuzy przybyło 72 widzów.

Od piątku do niedzieli, odświętna biblioteka, witała swoich użytkowników muzyką i atrakcjami, które pozwolono nam zaoferować „luzując” obostrzenia. Choć wznowiona działalność kulturalno-rozrywkowa trwała zaledwie kilka tygodni, cieszymy się, że niektórym z Państwa udało się nas odwiedzić. Z serca, dziękujemy za romantyczny czas spędzony wśród regałów i przed dużym ekranem.

Elżbieta Skrzypczak

Wakacyjna biblioteka dzieciom 2021

Szanowni Państwo, bieżący, trudny czas nie sprzyja rozmyślaniom o wypoczynku. My jednak rozważamy wakacje z Państwa pociechami, wierząc, że letnie plany uda się zrealizować. Pragniemy „odzyskać” dzieci sprzed ekranów komputerów i w trosce o zdrowie najmłodszych, zorganizować dla nich czas relaksu i aktywności.
Wstępnych rezerwacji wybranych terminów mogą Państwo dokonywać na bieżąco – telefonicznie lub osobiście w skockiej bibliotece.

Terminy półkolonii tradycyjnych:

 • lipiec: 19-23; 26-30
 • sierpień: 2-6; 9-13
 • półkolonie teatralne: 5-16 lipca NOWOŚĆ!
 • kolonie w Darłowie: 18-22 sierpnia
 • „Z dzieckiem do kina” od 1 czerwca do 31 sierpnia NOWOŚĆ!
 • „Młodzież w kinie” od 1 czerwca do 31 sierpnia NOWOŚĆ!

Informacje tel. 798824520, 618242281

Wakacyjna Biblioteka dzieciom 2021

Biblioteka otwarta dla czytelników 
Służymy wypożyczeniami na miejscu i na dowóz 
Wiosną czyta się zdrowiej

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SKOKACH ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
KODUJ_PRO
nauka programowania w domu dla dzieci od 12 lat, młodzieży, dorosłych
Bezpłatne kursy online z języka Python lub obsługi baz danych SQL
(poziomy podstawowe)!
Więcej informacji w sekretariacie Biblioteki lub pod numerami telefonów 618242281 lub 798824520

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SKOKACH ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
KODUJ_PRO
nauka programowania w domu dla dzieci od 12 lat, młodzieży, dorosłych
Bezpłatne kursy online z języka Python lub obsługi baz danych SQL
(poziomy podstawowe)!
Więcej informacji w sekretariacie Biblioteki lub pod numerami telefonów 618242281 lub 798824520