Październik to miesiąc haseł: Bądź widoczny – bądź bezpieczny, Świeć przykładem, Dobrze Cię widzieć, Bądź widoczny na drodze…

ZBLIŻAJĄC SIĘ DO PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH UPEWNIJ SIĘ, ŻE KIEROWCA CIĘ WIDZI !!!

Czy mamy świadomość jak ważny jest nawet jeden, mały element odblaskowy???

W okresie jesienno- zimowej „szarówki” zwracajmy uwagę w jaki sposób się ubieramy- wieczorem, załóżmy odblaskową kamizelkę, szelki, pasek, bransoletkę- cokolwiek co zwiększy naszą widoczność a tym samym bezpieczeństwo. Dopilnujmy by nasze dziecko miało na sobie elementy odblaskowe!!!

Zachowajmy szczególną ostrożność przy przejściach dla pieszych- ubrani w ciemne kolory często jesteśmy niewidoczni dla kierowców!

Kochani rowerzyści, kijkarze, biegacze, spacerowicze zadbajcie o swoje bezpieczeństwo- w Urzędzie w puntach obsługi można odebrać odblaskową opaskę Gminy Skoki.

???- Opublikowana fotografia obrazuje widoczność z punktu widzenia kierowcy! Zachęcamy by się im dokładnie przyjrzeć- jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka dostrzec dziecko na obu fotografiach??? Tak właśnie wyglądamy w ciemnych ubraniach na drodze. Czy kierowcy mają szansę nas zauważyć?

Materiały odblaskowe działają na zasadzie odbijania padającego na nie światła. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł pojazdu i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

Zwróćmy uwagę w jaki sposób się ubieramy wychodząc na spacer lub na rower! Wieczorem, załóżmy odblaskową kamizelkę, szelki, pasek, bransoletkę- cokolwiek co zwiększy naszą widoczność a tym samym bezpieczeństwo. Dopilnujmy by nasze dziecko miało na sobie elementy odblaskowe!!!