12 kwietnia, w godzinach wieczornych, dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze  do świetlicy w Skokach uczestniczyła w „Nocce świetlicowej”. Spotkanie rozpoczęło się zajęciami z profilaktyki uzależnień. Wszyscy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach warsztatowych, włączając się do dyskusji i scenek dotyczących asertywnego zachowania. Uważnie też obejrzeli film edukacyjny związany z tematyką zajęć.

Ten dzień był również „Dniem Czekolady”, więc bez większych wyrzutów sumienia pozwoliliśmy sobie na „małe co nie co”. Był również czas na gry i wspólne zabawy. Noc minęła spokojnie, a poranna pobudka, wspólne śniadanie i porządkowanie legowisk upłynęły bez większych zakłóceń. Rano, z żalem musieliśmy opuścić pomieszczenia świetlicy i wrócić do naszych domów. Postanowiliśmy, że powtórzymy ten sposób na integrację i zdobywanie wiedzy.

I tak też się stało 1 czerwca, w „Dzień Dziecka”. Tym razem był kącik wędkarski Szymona, zajęcia manualne, piasek kinetyczny i… oczywiście było również kino. Obejrzeliśmy film przygodowy pt.”5 Dzieci i Coś”. Bardzo się rozmarzyliśmy, bowiem bohater filmu – Życzeniozaur- przydałby się każdemu z nas. Z pogodnymi nastrojami wskoczyliśmy w śpiwory, ale zasnąć nie było łatwo… Obudziliśmy się bardzo wcześnie, zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy, „powygłupialiśmy się” i z dobrymi humorami wróciliśmy do domu.

Dziękujemy serdecznie rodzicom i opiekunom uczestników za współpracę, a pani Justynie Surdyk oraz pani Agnieszce Jasińskiej-Więckowskiej za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Wychowawca – Paulina Kmieć