W sobotę 20 lipca w Roszkowie odbyła się VI runda Mistrzostw Polski SuperEnduro. Są to zawody najwyższej rangi w kraju, a w naszym powiecie są to największe zawody motocyklowe organizowane dotychczas.

Pod względem organizacyjnym chłopaki z EnduroSkokiWlkp spisali się na medal. Kibice mogli podziwiać 51 zawodników z czołówki Polski tej dyscypliny w tym Emila Juszczaka, wicemistrza świata który robił największe wrażenie swoim tempem i stylem jazdy. Emil oczywiście wygrał w swojej klasie Mistrzostw Polski zgarniając również nagrodę za najszybsze okrążenie kwalifikacji.

Kibice mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda ta dyscyplina sportu, jest ona bardzo widowiskowa. Dalekie i wysokie skoki, rywalizacja łokieć w łokieć i mnóstwo gleb to wszystko podnosi ciśnienie najbardziej opanowanym osobom. Niech żałują ci co nie byli i nie widzieli.

Z naszej gminy startowali Paweł Herot oraz Bartosz Seidler w klasie amator oraz Artur Glapa w klasie Open B Pucharu Polski. Paweł zajął 2 miejsce w swojej klasie podobnie jak Artur. W chwili obecnej Artur zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu.

Podczas imprezy były atrakcje dla najmłodszych, dmuchane zamki, konkursy z ciekawymi nagrodami dla kibiców, miejsce na posiłek i namiot gdzie można było schronić się przed piekącym słońcem. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a kibiców zapraszamy już za rok na kolejną edycję zawodów.

Karolina Stefaniak

P.S. Organizatorzy dziękuję sponsorom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki Tadeuszowi Kłosowi, Motorex DP, Wena-Moto, Zakładom Drobiarskim Koziegłowy Sp z o.o., Sigma, KW RaceWear – Custom MX Gear, SM Stickers, Motoklubowi Wielkopolskiemu, 24mx, Justynie Kujawie, Galerii Fryzur – SYLWIA Jakubowska, Dominikowi Dorożale, Joannie Wojnie, Kompleksowym usługą ogrodniczym – Bogdan Ogórkiewicz, Auto części Jacek Maślanka, Radnemu Powiatu Wągrowieckiego Piotrowi Kaczmarkowi, Ubezpieczenia – Mariola Nowakowska, Anicie Pudliszak, Sklepowi Lewiatan Skoki, oraz wszystkim osobom które dorzuciły się podczas zbiórki na zrzutce.pl