O zasadach zdrowego żywienia rozmawiała dziś grupa mieszkańców gminy Skoki w wieku 50+. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu wykładów prozdrowotnych i badań profilaktycznych V edycji programu „W zdrowym ciele zdrowy duch” realizowanego przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA.

Dzisiejsze spotkanie pt. Żywienie Seniorów poprowadziła dr n.med. Kalina Maćkowiak, na co dzień pracownik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Uczestnicy warsztatów spotkają się jeszcze 3 razy, porozmawiają na temat cholesterolu i chorób układu sercowo-naczyniowego oraz cukrzycy. Seniorom zostanie pobrana krew w celu wykonania profilu lipidowego i oznaczenia stężenia cukru we krwi oraz będą mieli wykonany bilans składników ciała.

W ramach projektu 10 mieszkańców od 24 kwietnia zostanie objętych przez pół roku stałym nadzorem dietetyka.