Wędkarskie rozpoczęcie sezonu

Członkowie skockiego Koła Wędkarskiego zawsze starali się wzbudzać zamiłowanie do wędkarstwa wśród młodego pokolenia i w większości zawodów współorganizowali odrębne konkurencje dla juniorów. W tym roku poszli o krok dalej i zgodnie z rocznym planem pracy uchwalonym na walnym zgromadzeniu Koła, 13 kwietnia zorganizowali Zawody Spławikowe na otwarcie sezonu dla juniorów. Impreza odbyła się na jeziorze Borowym i zgromadziła 12 młodych miłośników wędkarstwa, w tym 5 dziewczynek. Nad  bezpieczeństwem zawodników czuwali rodzice i członkowie Koła, którzy równocześnie w przypadku, gdy zaszła taka potrzeba służyli radą i pomocą swym podopiecznym.

Wędkowanie poprzedziło tradycyjnie już omówienie regulaminu i losowane stanowisk, po czym zawodnicy zajęli miejsca i od 9:00 do 13:00, przy sprzyjającej pogodzie rozpoczęli rywalizację na wodzie. Nad przebiegiem zawodów czuwała też Komisja pod kierownictwem Kapitana sportowego Koła- Mariusza Kielmy a po zakończeniu jej pracy ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Teraz też każdy z uczestników otrzymał Medale pamiątkowe ufundowane przez Honorowego Prezesa Koła Alojzego Pacholskiego. Ale jak na zawodach przystało, wyłoniono też 3 najlepszych zawodników, którymi zostali i pucharami pamiątkowymi  ufundowanymi przez Zarząd Koła obdarowani zostali: zdobywca I miejsca- 3 szt. ryb o wadze 1,20 kg Albert Śrama oraz sklasyfikowani: na miejscu II z 15 szt. ryb o wadze 0,76 kg Julia Dziabas i na miejscu III z 1 karpiem o wadze 0,74 kg Maksymilian Śrama. Sukces Maksymiliana upamiętniać też będzie ofiarowana mu przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Piotra Konrada pamiątkowa statuetka za największą rybę.           

Spotkanie nad jeziorem Borowe zakończył wspólny poczęstunek zawodników, opiekunów i organizatorów, na który złożyły się ufundowane przez Koło napoje i kiełbaski z grilla – młodzi zawodnicy mogli uraczyć się też słodyczami i pączkami ofiarowanymi przez Pawła Kubickiego.


Minął dzień i w niedzielę- 14 kwietnia na jeziorze Łomno w Wojnówku odbyły się coroczne Spławikowe Zawody Wędkarskie na Otwarcie Sezonu. W zawodach uczestniczyło 27 wędkarzy w tym 4 wędkujące panie. Impreza rozpoczęła się identycznie jak w dniu poprzednim w trakcie zawodów juniorów, tj. czynnościami poprzedzającymi zajęcie stanowisk  i trwała w identycznym czasie. Jednak panująca aura nie sprzyjała wędkarzom a same ryby nie skłaniała do żerowania. W rezultacie 10 spośród uczestników „nie zdążyło zanurzyć siatek w wodzie”, a komisja sędziowska pod przewodnictwem Mariusza Demzały- Kapitana sportowego Koła nr 141 w Wojnówku nie miała dużo „do roboty”. Mimo tego o szczęściu może mówić 17 wędkarzy, spośród których najlepszym okazał się Henryk Eliński szczycący się złowieniem 4,22 kg ryb. Na II miejscu z 2,86 kg ryb uplasował się Robert Chelwing a na III z 2,420 kg ryb Marek Kubicki. Oni też z rąk Prezesów Jacka Dudka  i Alojzego Pacholskiego otrzymali puchary upamiętniające swe sukcesy. Równocześnie bohater dnia – Henryk Eliński, któremu udało się złowić jazia o długości 37 cm i wadze 0,860 kg uhonorowany został też ufundowaną przez Pawła Dudka statuetką pamiątkową za największą rybę.

Po tych czynnościach oficjalnych wszyscy z przyjemnością poświecili się konsumpcji kiełbasek z grilla.

O powyższych poczynaniach skockich wędkarzy na podstawie relacji Kapitana sportowego Koła Mariusza Kielmy, z internautami podzielił się Edmund Lubawy.
Zdjęcia: Piotr Babrakowski i Franciszek Szklennik.