Start w słońcu, trasa i meta w deszczu. Tak było podczas 4 edycji BIKE CROSS MARATON Wielkopolska GOGOLMTB 2018 w Skokach. Zresztą to już taka tradycja, w Skokach na zwodach MTB pada zawsze. Tym razem była ulewa, Skoki górzystych terenów nie mają, wiec trzeba znaleźć jakiś powód aby się w pamięć uczestników wryć bezpowrotnie. Trudne, deszczowe warunki to właśnie to.

301 zawodników stanęło na linii startu obu dystansów MINI i MEGA. Trasa MINI liczyła 33 km. Dystans mega natomiast miał 70 km, na co składały się dwie pętle mini + tzw. skwierka górka + na około jez. Rościńskie. Mega trasę w Skokach ukończyło 48 rowerowych twardzielek i twardzieli (6 kobiet) natomiast mini 252, w tym 36 kobiety.

Zawody zostały zorganizowane przez Wojciecha Gogolewskiego – Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z Wągrowca przy finansowym wsparciu Gminy Skoki. Zawody w Skokach były jednymi z 9 w ramach cykli BIKE CROSS MARATON Wielkopolska GOGOLMTB 2018 www.gpmtb.pl.

Zawodnicy na tego typu zawodach są klasyfikowani według kategorii wiekowych (co 10 lat) w podziale na kobiety i mężczyzn. Gminę Skoki reprezentowało 11 zawodników na dystansie mini: