ZOBACZ_FILMhymn_WOSPPo raz 11. Skoczanie włączyli się do zagrania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W minioną niedzielę 13 stycznia 2013r orkiestrowego ducha poczuło ponad 1500 osób z miasta i gminy Skoki.

ORKIESTROWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Najwcześniej bo już 5 stycznia dla WOŚP zagrali siatkarze. Orkiestrowy Turniej Piłki Siatkowej zachęcił do udziału w nim 8 drużyn. Zwycięski puchar odebrał team Koła Gospodyń Wiejskich w Potrzanowie, który wyprzedził drużynę z Mieściska (miejsce II). Na podium stanęła również drużyna z Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach (miejsce III). Miejsce IV zajęła drużyna Powiatowej Komendy Policji w Wągrowcu. Dalej team Sołectwa Rościnno, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, drużyna Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu i ekipa Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie. Uczestnicy Turnieju zasilili konto Fundacji WOŚP kwotą 575 złotych. BRAWA!!! i WIELKIE PODZIĘKOWANIA. Organizacją Turnieju zajął się Pan Wiesław Sierzchuła Dyrektor Gimnazjum w Skokach. Pomogli orkiestrowi Krasnale.

WOLONTARIUSZE

Wyszli z domów o świcie. Wolontariusze – 64 kwestujących. Brnęli w śniegu, przemierzyli 198 km2 miasta i gminy, zmęczeni, ale szczęśliwi i niezawodni. To Oni przyczynili się do zbiórki tego dnia największej kwoty pieniędzy. Zebrali łącznie 8182,25 zł. Identyfikatory WOŚP dumnie połyskiwały na wierzchnim odzieniu przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, licealistów, studentów i nauczycieli. WIELKIE DZIĘKI DLA WAS

NORDIC WALKING – ORKIESTROWY MARSZ PO ZDROWIE

Punktualnie o godz. 12.00 13 stycznia wystartowali po zdrowego ducha uczestnicy pierwszego Orkiestrowego Nordic Walking. Przewodnikiem marszu była Pani Karolina Stefaniak, zaangażowana przez cały dzień w działania WOŚP jako fotoreporter i wolontariusz. Miłośnicy kijków, wśród nich aktywni seniorzy ochoczo maszerowali i hojnie zasilili skarbonkę WOŚP kwotą 135,90zł. DZIĘKUJEMY.

PARADA SERC

Proszę Państwa, czy można być seniorem, nauczycielem, instruktorem, Mikołajem i chodzącym SERCEM w jednym? Tak, pod warunkiem, że jest się Antonim Wiśniewskim. Pan Antoni zaskoczył nawet samego siebie. Paradnie jako wodzirej pierwszej Parady Serc prowadził z rynku do hali liczną grupę mieszkańców. Wszyscy z sercem na dłoni przebyli serduszkową trasę. W hali przywitała ich ORKIESTRA DĘTA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ Z MUROWANEJ GOŚLINY…

…I ZACZĘŁO SIĘ WIELKIE GRANIE

Pod batutą MATEUSZA SIBILSKIEGO rozbrzmiewały najpiękniejsze dźwięki: od pukającego w rytmie cha cha serduszka, po latynoamerykańskie utwory oraz niezapomniane przeboje ABBY. „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” śpiewała Halina Kunicka. Taką siłę przez cały serduszkowy dzień miała Wielka Orkiestra. ORKIESTRZE DĘTEJ Z MUROWANEJ GOŚLINY dziękujemy.

Przedszkolaczki i Skoczki grają dla WOŚP od zawsze. Najmłodsi artyści przyciągnęli widzów do hali jak magnes. Spontaniczne, radosne, przede wszystkim nasze skockie. DZIĘKUJEMY!!!

Nieco starsza grupa rodzimych artystek to ROSES. Dla Orkiestry zatańczyły rytmicznie, równo i z wdziękiem nastolatek. PODZIĘKOWAŃ MOC.

Bębniło w hali jak na Czarnym Lądzie. Rodzinne granie Simba Jasiri w rytmach afrykańskich było na pewno nowością na orkiestrowej scenie. Artyści nie porwali publiczności do tańca, ale z pewnością zainteresowali muzyką etniczną.

W krainę czarów, magii i iluzji zabrała publiczność orkiestrową grupa Marcina Muszyńskiego. Magic Show okazało się być prawdziwym hitem popołudnia. Zaczarowani Skoczanie, lewitująca modelka i unoszący się nad ziemią stolik, wymykający się spod kontroli duszek, wreszcie „Magiczna Podróż” na rowerze samych nóg, które po przejażdżce dołączyły do reszty ciała brrr…powiało grozą. Całość podana w przepięknym stylu z gracją i aniołami, takimi, że męska część publiczności się co najmniej zarumieniła.

Dalej było rockowo. The Postman zagrali jak niegdyś The Beatles. Kto nie był, niech żałuje – działo się. Oryginalne brzmienie, wierna kopia strojów i fryzur, klimat lat 60-tych, prosto z Liverpoolu – najlepszy coverband The Beatles w Polsce.

LICYTACJE

Bez nich nie byłoby Orkiestry. Podnoszą adrenalinę, opróżniają kieszenie i portfele. Licytacje bez kryzysu. Gadżety i usługi do aukcji dostarczyli mieszkańcy Skoków i okolic. Są sponsorami Orkiestry, tak ich nazywamy. Ale przede wszystkim to ludzie o dobrych sercach, niezawodni – DZIĘKUJEMY.

Licytacja bez Piotra Wiśniewskiego – niemożliwe. Od 11 lat non stop z nami. I tak trzymać Panie Piotrze – wielkie dzięki. W skarbonce z licytacji policzono 5223,10 zł

Sekretarzami licytacji byli: Aleksandra Gajewska, Lidia Wróbel i Łukasz Ogórkiewicz. W skupieniu przez kilka godzin czuwali nad dokumentacją licytacyjną. Dziękujemy.

Nowością okazała się akcja LEKARZE DLA ORKIESTRY – licytowano usługi – wizyty u lekarzy specjalistów.

KAWIARENKA POD CZERWONYM SERDUSZKIEM

Czynna od początku do końca Grania. W tym roku kawiarenkę zorganizował Bartosz Wołkow ze Skoków. Placki dowieźli Sołtysi z naszej Gminy– najlepsze wypieki na świecie. PODZIĘKOWANIA. W skarbonie kawiarenkowej policzono 1398,26 zł

ORKIESTROWA BALONIADA

Od ubiegłego roku z balonów przeróżne różności tworzy Natalia Glapa ze Skoków. Skupiona, pomysłowa, przez 6 godzin non stop wyczarowała ponad 600 balonowych figurek. Do puszki Orkiestrowej Baloniady wrzucono 385 złotych. To dzięki Pani NATALIO!!!

ORKIESTROWY PATROL

Nad akcją z ramienia Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skokach czuwała Pani Agata Student. Poprzez zajęcia plastyczne dzieci uczyły się jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Orkiestrowy Patrol szeroko promował podczas WOŚP Akcję profilaktyczną” Zachowaj Trzeźwy Umysł”. DZIĘKUJEMY!!!

Światełko do Nieba zwieńczyło imprezę. Punktualnie o 20,00 wystrzeliło nad Skokami w podziękowaniu za każdy grosz do Orkiestrowej skarbony. Światełko dofinansował tradycyjnie już od wielu lat Pan Ireneusz Belter ze Skoków. DZIĘKUJEMY Panie Ireneuszu!!!

A na koniec WIELKIE BRAWA dla Mieszkańców Miasta i Gminy Skoki, którzy zasilili puszki walutą PLN i Euro, uczestniczyli w licytacji i po prostu byli z nami.

Za zielone światło dla skockiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziękujemy Panu Tadeuszowi Kłosowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki.

ŁĄCZNIE UDAŁO SIĘ NAM ZGROMADZIĆ KWOTĘ 15.928,05 ZŁ DZIĘKUJEMY

NASI ORKIESTROWI SPONSORZY

w kolejności zupełnie przypadkowej:

 • Paweł Rydzewski – Studio MANIX – Agencja Reklamowa w Obornikach – promocja WOŚP w Skokach
 • Ireneusz Belter ze Skoków – współorganizator Światełka do Nieba
 • Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach pod dowództwem Dariusza Lipczyńskiego Prezesa Zarządu Miejsko – Gminnego OSP w Skokach – zabezpieczenie przemarszu Parady Serc i Światełka do Nieba
 • Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Skokach pod dowództwem Jacka Matysiaka Komendanta Komisariatu Policji w Skokach – zabezpieczenie przemarszu Parady Serc, patrol podczas Finału
 • Jerzy Mianowski – Redaktor Naczelny Głosu Wągrowieckiego – usługa reklamowa do licytacji
 • Piotr Borowicz z Murowanej Gośliny i Elżbieta Borys – Adwokat       z Murowanej Gośliny- usługa prawna do licytacji
 • Arleta i Andrzej Pilaczyńscy ze Skoków – gadżety z limitowanej serii KKS Lech Poznań do licytacji
 • Jan Dziurka – Cukiernia w Skokach -tort do licytacji
 • Cukiernia Grochola w Skokach – tort do licytacji
 • Cukiernia Królewska „Kilian” w Skokach – torty do licytacji
 • Danuta i Piotr Białachowscy – Gospodarstwo Agroturystyczne w Potrzanowie – tort do licytacji
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Potrzanowie –       artystyczne dzieło zając wielkanocny do licytacji
 • Paweł Kubicki ze Skoków – bon rabatowy na wynajem Starego Fortepianu do licytacji
 • Bartosz Wołkow – Mobilna Firma Gastronomiczna w Skokach – zestaw usług kulinarnych do licytacji
 • Beata Pytlińska – Sklep Kram w Skokach – zestaw artykułów gospodarstwa domowego do licytacji
 • Hotel Sheraton Poznań – 2 x voucher do restauracji Fusion – do licytacji
 • Norbert Janowski – pizzeria Italiana w Skokach – zestaw bonów konsumpcyjnych do licytacji
 • Pizzeria Verona w Skokach – zestaw bonów na pizzę do licytacji
 • Foto Video Mix w Skokach – sesja zdjęciowa do licytacji
 • Ewa Stawna – Wypożyczalnia Sukien Ślubnych w Wągrowcu – bony rabatowe na zakup i wypożyczenie sukni ślubnej do licytacji
 • Zofia GronowskaKwiaciarnia Bacara w Skokach – zestaw dekoracji ślubnych do licytacji
 • Tadeusz Myszka Prezes RSP w Lechlinie – Godło PRL do licytacji
 • Big Cyc – koszulka i plakaty z autografem do licytacji
 • Justyna Malka Gabinet Kosmetyczny Metamorfoza – usługa kosmetyczna do licytacji
 • Marietta Kiszka Studio Tańca i Fitnessu GABI w Skokach – zestaw karnetów na Fitness i Zumbę       – do licytacji
 • Zenon Czerwiński – Papirus w Wągrowcu – zestaw biurowy do licytacji
 • Grzegorz Owczarzak Sklepy Szyszka – w Skokach zestaw artykułów galanteryjnych do licytacji
 • Sklep Yes w Wągrowcu – odzież do licytacji
 • Milena i Bartłomiej Lahutowie ze Skoków – kompozycje z żywych kwiatów do licytacji
 • Jerzy Wolny z Poznania – koszulka z autografem K. Kotorowskiego do licytacji
 • Łukasz Chudzik – Siłownia Spartakus – zestaw karnetów do siłowni – licytacje
 • Marek Grzegorzewski i Zdzisław Napierała       – Siłownia Obelix w Skokach – zestaw karnetów do licytacji
 • Anna Loręcka – Sklep Obuwniczy Ania w Skokach – zestaw obuwia do licytacji
 • Małgorzata Zrobczyńska Sklep Nika w Skokach – zestaw ręczników do licytacji
 • Styl w Wągrowcu – Gabinet Kosmetyczny – karnety na usługi kosmetyczne do licytacji
 • Aquapark w Wagrowcu – karnety do groty solnej – do licytacji
 • Ireneusz Witkiewicz ze Skoków – Stacja Paliw Bliska – talon na paliwo do licytacji
 • Donia Sklep zabawkowy w Wągrowcu – zabawki do licytacji
 • Zuzanna Kozdęba z Wągrowca – zestaw galanterii damskiej do licytacji
 • Sklep Cenowy Raj w Skokach – artykuł dekoracyjny do licytacji
 • Zenon i Piotr Muszyńscy – Księgarnia w Wągrowcu – książki i płyty Cd do licytacji
 • Eugenia Cieślowska ze Skoków- polisa ubezpieczeniowa do licytacji
 • Ryszard Jasiński z Lechlinka – zestaw gadżetów do licytacji
 • Tatiana Kubiak ze Skoków- dzieło artystyczne Anioł do licytacji
 • Wojciech Gogolewski z Wągrowca – Maratony MTB – karnet na start w MTB do licytacji
 • Dariusz Jahnz ze Skoków – Medal Generała Romana Polko do licytacji
 • Paweł Tyll – Firma Błysk ze Skoków– talony na usługę czyszczenia samochodów do licytacji
 • Anita Buszka z Wągrowca- materiały papiernicze do licytacji
 • Kamil Bednarek – płyta CD z autografem do licytacji
 • Irena Santor – płyta winylowa z autografem do licytacji
 • Łukasz Nowak ze Skoków – koszulka olimpijska do licytacji
 • Agnieszka Jakubowska – Zakład Fryzjerski w Skokach – kosmetyki fryzjerskie do licytacji
 • Alicja Brewińska – Pilates Styl OSIR – karnety do licytacji
 • Lek. Med. Maria Piszczyńska Dumania – konsultacja stomatologiczna do licytacji
 • Lek. Med. Elżbieta Szczepaniak – konsultacja dermatologiczna do licytacji
 • Lek. Med. Krzysztof Nowak – konsultacja laryngologiczna do licytacji
 • Lek. Med. Tomasz Bociański – konsultacja chirurgiczna do licytacji
 • Lek. Med. Ewa Warduleńska – badanie USG do licytacji
 • Lek. Med. Andrzej Gąsiorek – zestaw zabiegów rehabilitacyjnych do licytacji
 • Lek. Med. Waldemar Doczekalski – badanie okulistyczne i zabieg laserem dla chorych z jaskrą do licytacji
 • Lek. Med. Andrzej Więckowski – konsultacja lekarska do licytacji
 • Lek. Med. Sławomir Mielnik – konsultacja ginekologiczna do licytacji
 • Laboratorium „Analityk” w Wągrowcu – badania laboratoryjne do licytacji
 • Maciej Tomczak Laboratorium Analityczne – badania laboratoryjne do licytacji
 • Lek. Wet. Ewelina Przyłucka – Gabinet Weterynaryjny EWET w Skokach – usługa weterynaryjna do licytacji
 • Justyna i Radosław Kujawa SKLEP KUJAWIANKA – artykuły spożywcze do Kawiarenki 

SOŁTYSI I SOŁECTWA – placki do kawiarenki:

 • Feliks Kaczmarek Sołtys Sołectwa Bliżyce
 • Jan Rybicki Sołtys Sołectwa Brzeźno
 • Henryka Kluj Sołtys Sołectwa Budziszewice
 • Monika Komasińska Sołtys Sołectwa Chociszewo
 • Alojzy Maciejewski Sołtys Sołectwa Glinno
 • Andrzej Zaranek Sołtys Sołectwa Grzybowo
 • Małgorzata Napierała Sołtys Sołectwa Jabłkowo
 • Wiesław Drewicz Sołtys Sołectwa Jagniewice
 • Urszula Przybysz Sołtys Sołectwa Kakulin
 • Krystyna Gruss Sołtys Sołectwa Kuszewo
 • Artur Szymański Sołtys Sołectwa Lechlin
 • Danuta Berent Sołtys Sołectwa Łosiniec
 • Zofia Hytra Sołtys Sołectwa Niedźwiedziny
 • Maria Dudzińska Sołtys Sołectwa Pawłowo Skockie
 • Magdalena Łączyńska Sołtys Sołectwa Potrzanowo
 • Ewa Zygmaniak Sołtys Sołectwa Rejowiec
 • Krystyna Mikołajczak Sołtys Sołectwa Roszkowo
 • Hubert Czarnecki Sołtys Sołectwa Rościnno
 • Daniel Gapiński Sołtys Sołectwa Sławica
 • Paulina Brayer – Mucha Sołtys Sołectwa Stawiany

DZIĘKUJEMY!!!

Za pomoc organizacyjną BRAWA dla Gabrieli Bałażyk, Zuzanny Szamockiej, Anny Popadowskiej, Karola Kłosa, Sylwii Popadowskiej. Podziękowania dla Małgorzaty Zaganiaczyk, Pauliny Lipczyńskiej z ekipą „strażników”.

Za liczenie do późnej nocy Orkiestrowych pieniędzy w MOW w Antoniewie dziękuję: Paniom i Panom: Iwonie Grzegorzewskiej – Dyrektorowi MOW, Maciejowi Dureckiemu Magdalenie Kubickiej, Adamowi Pohl, Lidii Wróbel, Karolinie Kamińskiej, Zuzannie Szamockiej, Gabrieli Bałażyk, Karolinie Stefaniak, Katarzynie Pacheli, Hannie Walkowskiej, Agnieszce Bieszke, Danielowi Kunickiemu oraz PKO BP w Skokach.

Za przygotowanie dzieci do występów artystycznych dziękuję Paniom Jolancie Czepek – Dyrektorowi Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach i Katarzynie Kędziorze – Dukszcie, Wiesławie Hauke – Instruktorowi Zespołu Roses i Małgorzacie Wiśniewskiej oraz Katarzynie Kędziorze – Dukszcie – Instruktorom GA Skoczki.

Za pomoc organizacyjną w hali dziękuję Panom: Wiesławowi Sierzchule Dyrektorowi Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach, Michałowi Nowakowskiemu i Przemysławowi Boguni, Jackowi i Łukaszowi Kłosowskim oraz Pani Wiesławie Szymaś.

Dziękuję Szczudlarzom z Teatru Beltaine: Patrykowi Nawrockiemu i Darii Mycce.

Za światło i dźwięk serdecznie dziękuję Witoldowi Krystkowiakowi z Wągrowca.

Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom kwestujących dzieci.

NASI WOLONTARIUSZE:

 • Klara Futro
 • Jan Maciąg
 • Mateusz Michalak
 • Anna Zrobczyńska
 • Paulina Kubicka
 • Wiktoria Stróżyńska
 • Sandra Gramza
 • Angelika Krych
 • Kinga Gruszka
 • Kinga Kubińska
 • Marta Maryniocha
 • Jakub Szymański
 • Paula Królczyk
 • Anna Pilaczyńska
 • Wiktoria Owczarzak
 • Julia Paśk
 • Wanda Surdyk
 • Patrycja Dudzińska
 • Natalia Koczorowska
 • Paulina Wełnic
 • Patrycja Springer
 • Patryk Janowski
 • Dominika Szczepaniak
 • Joanna Śniadek
 • Katarzyna Makarewicz
 • Mikołaj Kubicki
 • Daria Sobisiak
 • Katarzyna Kozłowska
 • Adrianna Kędzia
 • Klaudia Chandrykowska
 • Kacper Konieczny
 • Sandra Szymaś
 • Kinga Loręcka
 • Julia Burzyńska
 • Oliwia Bolewska
 • Julia Płaczkowska
 • Sara Sapieja
 • Anna Maria Adrych
 • Kaja Michalska
 • Maria Burzyńska
 • Joanna Szymańska
 • Aleksandra Szymaś
 • Aleksandra Nawrot
 • Julia Wasylewicz
 • Łukasz Kubiak
 • Julia Kubiak
 • Izabela Dobska
 • Jagoda Owczarzak
 • Katarzyna Koperska
 • Krzysztof Neldner
 • Maria Siuchnińska
 • Katarzyna Rutkowska
 • Paulina Kwiecień
 • Magdalena Reis
 • Wiktoria Żalińska
 • Ewelina Gruszka
 • Dominika Pawlicka
 • Mateusz Kruś
 • Kacper Owczarzak
 • Filip Graczyk
 • Grażyna Mazurek
 • Justyna Graczyk
 • Martyna Frąckowiak
 • Maciej Maryniocha
 • Joanna Maćkowiak
 • Klaudia Łyczywek
[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/M95CMy8T_G4?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen] [iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/IjKufdy_BrQ?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]