Już po raz siódmy hala skockiego gimnazjum stała się miejscem Jarmarku Bożonarodzeniowego. W niedzielne popołudnie 16 grudnia 2010 r. społeczność Gimnazjum nr1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach zaprosiła mieszkańców gminy Skoki do udziału w imprezie integrującej pokolenia. Wykorzystując czas przedświątecznych przygotowań staraliśmy się stworzyć atmosferę, która pozwoliła na wspólne przeżywanie radości z oczekiwania na te najpiękniejsze z wszystkich świąt – Święta Bożego Narodzenia.

Dzięki zapewnieniu bezpłatnych dowozów w Jarmarku mogli wziąć udział uczniowie i ich rodzice z terenu całej gminy. Impreza miała charakter charytatywny, ponieważ pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób i losów loterii świątecznej zostały przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów gimnazjum .Dochód z Jarmarku, w kwocie 2952,85 zł. pozwolił na ufundowanie 80 paczek świątecznych. Uczestnicy jarmarku odwiedzający kawiarenkę zasilili skarbonki, których zawartość w kwocie łącznej 965,54 zł przekazana została dwóm zmagającym się w walce z przewlekłą chorobą uczniom skockiego gimnazjum.

Wspólne spotkanie rozpoczął spektakl teatralny „Gdy Bóg podróżuje koleją” przygotowany przez gimnazjalistów pod opieką pani Danuty Kobus-Boguni .Wspaniały występ nagrodzono wielkimi brawami, doceniając wrażliwość i zaangażowanie młodych aktorów. Był to niewątpliwie sukces młodzieży ich opiekunki – zarazem reżysera tego spektaklu- pani Danuty Kobus –Boguni, która wspólnie z panią Marią Malinowską napisała scenariusz tej sztuki !

Kolejnym punktem programu artystycznego były występy zaproszonych gości , którymi w tym roku byli uczestnicy telewizyjnego programu pt. „Bitwa na głosy” – Maciej Kujawa i Przemysław Mączyński .Obaj wokaliści byli członkami grupy Libera, która mając duże poparcie widzów, w tym także licznej grupy Skoczan, dotarła aż do finału programu. Koncert w wykonaniu Maćka i Przemka spotkał się z uznaniem publiczności i młodych fanów oblegających ich jeszcze długo po występach .

Następnie zebrani wysłuchali krótkiego koncertu najmłodszych członków Dziecięcego Zespołu Śpiewaczego „Skoczki”, który rozbawił i rozczulił publiczność. Czarując nie tyko talentem wokalnym wykonawców, ale także pięknymi mikołajkowymi strojami. Do śpiewu włączyli się także gimnazjaliści wykonując przepiękne kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Wśród wykonawców nie zabrakło także zespołów klasowych pełnym składzie. Gromkimi brawami nagrodzono zespół klasy III a, który wystąpił przy akordeonowym akompaniamencie dyrektora Grzegorza Samola. Wśród wykonawców nie zbrakło także solistów czarujących swym śpiewem publiczność .Wielkie ożywienie i aplauz publiczności wywołały również występy zespołu tanecznego, Rosses, kierowanego przez panią Wiesławę Hauke .

Po zakończeniu części artystycznej hala skockiego gimnazjum zamieniła się w jarmark, na którym pośród świątecznej, teatralnej dekoracji stanęły liczne stoiska. Wystawiono na nich przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców: ozdoby, kartki świąteczne, stroiki, pierniki i ciastka.

Jarmark Bożonarodzeniowy był okazją do zapoznania się z pracami wykonanymi przez uczniów w ramach prac projektowych, skosztowania wspaniałych świątecznych wypieków przygotowanych przez uczniów i rodziców .

Mimo tych wszystkich atrakcji jak co roku największym powodzeniem cieszyło się stoisko świątecznej loterii fantowej, będące najbardziej obleganym miejscem w hali.

W długiej kolejce potencjalni szczęściarze stali by kupić upragniony los. A było warto czekać , bowiem każdy zakupiony los wygrywał a wśród najwartościowszych nagród kusiły m.in. piękne zabawki, ozdoby choinkowe i świąteczne, słodycze ,biżuteria , książki i albumy, karpie, świąteczne ciasto, sprzed elektroniczny. Do fundatorów nagród loterii należeli: m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, Wydawnictwo Szkolne PWN, spółka MAJ piekarnia „Emka” p. Krzysztofa Migasiewicza, państwo. A.A. Pilaczyńscy, p. M. Malinowski, p.A.Sommerfeld, p.A.Giersig, p.K.Fertsch oraz rodzice, Rada Rodziców, Dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

Po odstaniu w kolejce i zakupie szczęśliwych losów można było wzmocnić się posiłkiem w przygotowanej świątecznej kawiarence próbując domowych wspaniałych wypieków , a kto miał ochotę na tzw. konkrety ten częstował się kiełbaską z grilla przygotowaną i serwowaną przez przedstawicieli Rady Rodziców. Czas spędzony na jarmarku umilały najmłodszym konkursy rysunkowe i rozmowy prowadzone z Gwiazdorem . Odważne maluchy mogły sobie zrobić z nim pamiątkową fotografię. Chętnych nie brakowało i do zdjęć ustawiały się także rodziny i odważni dorośli uczestnicy Jarmarku

Czas spędzony na jarmarku minął bardzo szybko. Liczne atrakcje, dobre jedzenie, muzyka, wspaniała atmosfera pozwoliły Skoczanom spędzić radosne popołudnie w klimacie oczekiwania na zbliżających się święta .

W imieniu organizatorów Jarmarku dziękuję serdecznie wszystkim , którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do jego zrealizowania. Za wsparcie finansowe i duchowe , słowa uznania i krytyki ,pomysłowość i pracę.

Mieszkańcom miasta i gminy oraz gościom za niezawodny udział. Dziękuję !