ZOBACZ_FILMPo raz VI, 6 marca 2010 roku, w hali widowiskowej w Skokach pan Tadeusz Kłos Burmistrz Miasta i Gminy Skoki uhonorował pamiątkowymi dyplomami, książkami oraz statuetkami dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Skoki za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe oraz godne reprezentowanie Gminy Skoki poza jej granicami w 2009 roku. Wyróżnionych zostało 54 uczniów i absolwentów ze wszystkich placówek oświatowych działających na terenie Gminy. Docenieni zostali także nauczyciele i opiekunowie za wkład w kształcenie młodego pokolenia Skoczan.

Wśród zaproszonych gości znalazł się po raz czwarty pan Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, pan Krzysztof Migasiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego, Radni Rady Miejskiej Gminy Skoki na czele z jej Przewodniczącym panem Zbigniewem Kujawą. Zaproszenie na uroczystość przyjęli także Dyrektorzy szkół z terenu Gminy Skoki, tj. pani Małgorzata Szpendowska – Wylegalska, pani Iwona Grzegorzewska, pan Wiesław Berendt oraz pan Wiesław Sierzchuła. Miło nam było gościć Przewodniczących Rad Rodziców tychże szkół, tj. panią Alicję Kramer, panią Beatę Karczewską oraz pana Grzegorza Owczarzaka. Na trybunach zasiadł także, ks. dziekan Karol Kaczor wraz ze swoim wikariuszem Rafałem Chmielewiczem z parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Skokach. Wśród grona gości znalazł się także pan podins. Jacek Matysiak Komendant Komisariatu Policji w Skokach.

W imieniu gospodarza pana Tadeusza Kłosa uroczystość przygotowali i poprowadzili jak zwykle pani Karolina Stefaniak i pan Wiesław Nowak. Podziękowali oni wszystkim uhonorowanym tego wieczoru za to, iż przez swoje sukcesy dostarczają wiele radości i satysfakcji w szczególności swoim rodzicom i opiekunom, a także kreują pozytywny wizerunek naszej Gminy w kraju i za granicą.

Aby wyłonić laureatów Gali Burmistrz powołał Kapitułę Gali, która w oparciu o przyjęty Regulamin przyznawania nagród dokonała selekcji przedstawionych przez dyrektorów szkół kandydatów. 
Laureatami Gali, były osoby które musiały przystąpić do konkursu przedmiotowego lub uczestniczyć w rozgrywkach sportowych, których zasięg był co najmniej wojewódzki i zająć tam minimum 6 miejsce indywidualnie lub 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz 5 miejsce w grach zespołowych.

Ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach, nagrody otrzymali:
Paweł Dziekana
Piotr Dembiński
Edward Surdyk
Radosław Dorawa
Danuta Śmigielska
Mateusz Fertsch
Marcin Kruś
Maciej Kujawa 
Mateusz Nowak
Agata Frąckowiak 
Magdalena Majchrzak
Krzysztof Pola
Błażej Gebler
Jakub Obst
Rafał Maciejewski
Jakub Dzikowski
Paweł Gruss
Fabian Burzyński
Denis Grabiszewski
Blanka Kopydłowska
Daria Kucz
Ilona Borkowska
Krzesimir Kaczmarek
Mikołaj Druciarek
Bartosz Szymaś 
Luiza Chudzik
Dominika Szczepaniak

Z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jabłkowie nagrodzono: 
Ilonę Kaczkowską
Darię Krupę
Klaudię Załęską

W śród nagrodzonych uczniów i absolwentów Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach znaleźli się:
Witold Drewicz
Aleksandra Samol
Marta Szmyra
Katarzyna Dziekan 
Maja Guner
Sebastiana Sejda
Monika Urbaniak
Agata Grzywaczewska
Wojciech Moliński
Agnieszka Bagrowska
Dominika Urbaniak
Agnieszka Kaczorowska

Kapituła Gali postanowiła skorzystać z punktu Regulaminu, który daje jej możliwość przyznania nagrody za osiągnięcia nie objęte Regulaminem, ale w szczególny sposób przyczyniające się do promocji naszego miasta i gminy poza jej granicami. Nagrodę taką Tadeusz Kłos Burmistrz Miasta i Gminy postanowił przyznać wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie.

Młodzież z Antoniewa pod opieką wychowawców w roku minionym brała udział w 3 rajdach pieszych w ramach Współzawodnictwa Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, zajmując każdorazowo 3 miejsce. Co dało w klasyfikacji powiatów 6 miejsce dla Powiatu Wągrowieckiego. Reprezentując Powiat Wągrowiecki i Gminę Skoki na tak wysokim poziomie młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie niewątpliwie przyczyniła się do promocji naszej Gminy i powiatu poza ich granicami.

Nagrodzono następujących wychowanków MOW w Antoniewie: 
Kingę Mazur
Olgę Jaśkiewicz
Annę Szymczak 
Bartłomieja Suma
Wojciecha Skibę
Grzegorza Zatora
Rafała Wesołowskiego
Radosława Kamińskiego
Krystiana Grzywaczewskiego
Bartosza Brąberka
oraz opiekunów: Panią Grażynę Lubawą i Bartosza Seidlera.

W związku z tym, iż placówka w Antoniewie znajduje się pod opieką Powiatu Wągrowieckiego oprócz nagród ufundowanych przez Burmistrza Gminy Skoki swe nagrody przyznał także pan Michał Piechocki Starosta Powiatu Wągrowieckiego, które w jego imieniu wręczył pan Krzysztof Migasiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego.

„Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu, dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje” Nie bez powodu cytat ten stał się mottem tego wydarzenia, ponieważ sukces wyróżnionych uczniów odbywał się pod czujnym okiem nauczycieli i opiekunów, którzy swą pracą kształtowali to zdolne młode pokolenie.

Wyróżniono następujących nauczycieli i opiekunów:
Lidię Błachowiak
Danutę Kobus-Bogunię
Ewę Brząkałe
Małgorzatę Dudek
Katarzynę Dziel
Krzysztofa Gapińskiego
Renatę Hamulczyk
Alicję Karmer
Marcina Mrugalskiego
Wiesława Nowaka
Elżbietę Słomę
Barbarę Surdyk
Wiesławę Surdyk-Fertsch
Andrzeja Surdyka
Bronisława Piechockiego

Na sam koniec przyznano dwie szczególne nagrody za ponad przeciętne osiągnięcia uzyskane na arenach sportowych, a zostały one wręczone po raz kolejny z rzędu dwóm młodym mieszkańcom naszej Gminy, którzy poprzez swoje sukcesy rozsławiają Miasto i Gminę Skoki w Polsce oraz w świecie.

Byli to panowie:

Łukasz Nowak – w 2009 roku: zajął 13 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kownie w chodzie na 20 km; zdobył tytuł Wicemistrza Polski w chodzie na 50 km – z czasem 3:58,57 co dało mu klasę sportową Mistrzowską Międzynarodową; 2 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w chodzie na 20 km; był 6 zawodnikiem Akademickich Mistrzostw Polski na 5km 
Obecnie jest studentem II roku Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Jarosław Rutkowski – w 2009 roku został Finalistą Mistrzostw Europy Juniorów w Nowym Sadzie; Halowym Wicemistrzem Polski Juniorów w skoku wzwyż – 2m5cm; Wicemistrzem Polski Juniorów w skoku wzwyż – 2m14cm. Jarek oprócz wyczerpujących treningów przygotowuje się w tym roku do matury.

W imieniu Łukasza, który w tym czasie przebywał na obozie Reprezentacji Polski nagrodę odebrał współprowadzący uroczystość, a na co dzień ojciec Łukasza pan Wiesław Nowak. 
A w imieniu Jarosława, który także nie mógł stawić się osobiści gdyż przygotowywał się do wyjazdu na Cypr na zgrupowanie kadry Polski Juniorów gdzie odbywają się przygotowania do tegorocznych mistrzostw świata juniorów w Kanadzie nagrodę odebrał ojciec Jacek Rutkowski.

Nagradzanie laureatów Gali było przeplatane pokazami artystycznym. Wśród zaproszonych na tę uroczystość mogliśmy podziwiać akrobatów cyrkowych: małżeństwo państwo Agnieszkę i Grzegorza Pajewskich pod sceniczną nazwą DuoFocus, pokazali oni powolną zmianę figur akrobatycznych w których można było zaobserwować połączenie niesamowitej męskiej siły i kobiecej gibkości. Swoje akrobatyczno cyrkowe umiejętności pokazała nam młoda studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu pana Aleksandra Biieńkowska pływając na zawieszonej pod dachem hali szarfie. 

Obok pokazów akrobatów swój niebywały talent pokazała znana nam ze zdobycia II miejsca w pierwszej edycji programu Mam talent w 2008 roku obecnie 13-letnia Klaudia Kulawik. Zaśpiewała ona przepięknie pięć utworów, a wśród nich „List do Matki”Wioletty Willas, czy „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Podczas wręczania nagród na fortepianie akompaniował pan Andrzej Kaliski.

Po zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia wszystkich obecnych zaproszono do holu hali gdzie czekał na nich placek i kawa.

Po przerwie z racji obchodzonego w tym roku Roku Chopinowskiego w rocznicę 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina odbył się koncert fortepianowy w ramach projektu „Chopin Przyjechał”. Na fortepianie grał młody utalentowany pianista pan Nikodem Wojciechowski.

ZOBACZ FILM !

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/AkaPcUlMhcU?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]