Ponad 20 osób reprezentowało gminę Skoki w 21. Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie.

Klimat jaki panował podczas tej imprezy ciężko opisać, trzeba to było przeżyć. W tym roku był to istny cyrk, i to dosłownie! Bo to właśnie cyrk stał się motywem przewodnim tegorocznej edycji. A więc było kolorowo jak na cyrk przystało.

Finałem czterodniowego zlotu 11 lutego w niedzielę był kolorowy, cyrkowy przemarsz morsów ulicami Mielna na plażę, gdzie punktualnie o godzinie 12 w południe blisko 10 tysięcy miłośników zimnych kąpieli z różnych zakątków Polski i świata wspólnie weszło do morza.

Morsowanie staje się coraz popularniejszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. To wspaniały sposób na hartowanie swojego ciała i umysłu. Więc nie jest niczym dziwnym, iż także w naszej gminie rośnie liczba morsów.

Skoccy miłośnicy morsowania parę lat temu zebrali się w nieformalną grupę, która nazwała się MORSY SKOKI, o czym w 2021 pisaliśmy w artykule:

Grupa skockich morsów rozrasta się bardzo mocno. Jej członkowie spotykają się regularnie co niedzielę o godzinie 10 na plaży jez. Włókna w Potrzanowie aby razem zażywać zimnej kąpieli. Jeśli masz ochotę dołączyć, to MORSY SKOKI przyjmą Cię z otwartymi rękoma.

Rozrastająca się skocka rodzina morsów nie umknęła uwadze burmistrzowi Tadeuszowi Kłosowi. Skocki samorząd wraz z naszymi morsami organizować będzie 1. Skocki Zlot Morsów w niedzielę 18 lutego o godzinie 12 nad jez. Włókna.

Co prawda liczba uczestników wspólnej kąpieli jest już zamknięta – 200 osób ale jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda i poczuć ten klimat to serdecznie zapraszamy.

zdjęcia: Tomasz Szwajkowski i Karolina Stefaniak