Dziś, w poniedziałek 30 listopada z udziałem Burmistrza Tadeusza Kłosa i Kierownika Referatu Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miasta i Gminy w Skokach Artura Nowakowskiego w towarzystwie wykonawcy zadania pana Tadeusza Kopały właściciela Zakładu Instalacji Sanitarnych z Bliżyc miało miejsce symboliczne otwarcie przejścia dla pieszych przez tory kolejowe przy ul. Dworcowej w Skokach, o którym szerzej pisaliśmy w artykule Będzie przejście przez tory.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to łatwym przedsięwzięciem, i faktycznie wykonanie zadania do trudnych nie należało. Ale zanim wykonawca wbił pierwszą łopatę w plac budowy minęły 3 lata, bo tyle trwało uzgadnianie tego zadania z PKP Polskie linie Kolejowe S.A.

Korzystając z okazji chcieliśmy przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników przejścia przez tory kolejowe:

  • Przed wejściem w strefę szykan (barierek bezpieczeństwa) zlokalizowanych na przejściu, należy zatrzymać się i upewnić, że na torze kolejowym nie porusza się pojazd szynowy, a następnie przejść przez tory, nie zatrzymując się na nich.
  • Skrzyżowanie z torami należy przekraczać tylko pieszo! Rowerzyści muszą zatrzymać się, zejść z roweru, upewnić się, że na torach nie ma pojazdu szynowego i przekroczyć skrzyżowanie prowadząc rower.
  • Przejście położone jest na terenie kolejowym, na którym obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa. Zabrania się siadać na barierkach, lub wykorzystywać ich do pseudo ćwiczeń gimnastycznych! Służba Ochrony Kolei będzie bezwzględnie karać za takie zachowania !