Satysfakcją za ich zaangażowanie i codzienną pracę, tradycyjnie już stały się organizowane raz w roku „Zawody Spławikowo dla Aktywu”. Zawody takie z udziałem 8-miu zawodników, w tym roku odbyły się w niedzielę 8 sierpnia na Jeziorze Rościńskim. Nad ich przebiegiem czuwała komisja sędziowska w składzie: Paweł Ślósarczyk, Marek Kubicki i Jerzy Ślósarczyk.

Zawody miał uatrakcyjnić piknik nad jeziorem, który jednak ze względu na niepewną aurę przekształcono w spotkanie z członkami rodzin w Klubie Wędkarza. Tutaj przy kawie i słodkościach oraz kiełbasce z grilla i smażonych kurczakach w miłej i serdecznej atmosferze spędzono niedzielne godziny popołudniowe. Tutaj tez ogłoszono wyniki zawodów, a zdobywców 3 pierwszych miejsc i zdobywcę największej ryby uhonorowano medalami pamiątkowymi.

Zaszczytu tego dostąpili: Wojciech Kłosowski- złowił 9,29 kg, Roman Tadeusz-8,94 kg i Piotr Babiakowski-6,62 kg. Zdobywcą największej ryby- 0,96 kg leszcza został Alojzy Pacholski- Prezes Koła.

Kolejne miejsca zajęli: Marian Bałażyk-5,86 kg, Zbigniew Kujawa- 5,54 kg, Marian Konrad- 5,20 kg, Alojzy Pacholski-3,98 kg i Jarosław Pachela- 2,92 kg. Łącznie do siatek wędkarzy tym razem trafiło 48,28 kg ryb- przeważnie drobnicy, które zgodnie z regulaminem sportowego połowu ryb trafiły w toń jeziora.