21 lutego w rejowieckiej filii naszej szkoły miała miejsce ostatnia edycja realizowanego przez Fundację Teraz Wy z Bydgoszczy projektu z zakresu edukacji finansowej „Mały Prezes”.

Tak jak wcześniej w Lechlinie i Jabłkowie, celem projektu było zwiększenie poziomu wiedzy z zakresu edukacji finansowej wśród naszych uczniów, pokazanie jak w praktyce funkcjonuje gospodarka, nauczenie postaw przedsiębiorczych oraz poznanie tajników bardzo ciekawych zawodów. 

Poprzez zabawę i działanie, uczniowie poznali  i doświadczyli pracy policjantów, leśników, radców prawnych i bankowców. Te wszystkie działania służyły temu, by poznać wartość pieniądza i  nauczyć się zarządzania własnym budżetem, bo za wykonaną pracę dzieci otrzymały wynagrodzenie w Skockich Denarach, za które mogli  dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. 

Dziękujemy p. Martynie Ditbrener za zorganizowanie i przeprowadzenie projektu oraz wszystkim gościom preentującym zawody i sponsorom, którzy pomogli nam całe przedsięwzięcie przygotować. Państwa zaangażowanie budzi nasz ogromny podziw i wdzięczność.

 • Fundacja Teraz Wy
 • Bank Spółdzielczy w Gnieźnie
 • Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu
 • Nadleśnictwo Durowo
 • Via Legis Kancelaria Radcy Prawnego Beata Nowak-Szmyra
 • Demarbud Domy Drewniane
 • Gościniec Winnica
 • Sklep GRAL w Rejowcu
 • Sklep KRAM w Skokach
 • Joanna i Adam Błażejewscy
 • Firma gastronomiczna DWA SMAKI w Rejowcu

Dziękujemy! 

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć z wydarzenia: