W rocznicę ataku Rosji na niepodległą Ukrainę w imieniu Społecznego Komitetu Pomocy Skoki-Ukrainie przekazujemy wszystkim obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie naszej gminy wyrazy otuchy i wsparcia. Jesteśmy z Wami gotowi pomagać Wam i wspierać w trudnych chwilach i sytuacjach.

Mamy nadzieję, że na co dzień odczuwacie życzliwość i otwarte serca mieszkańców naszej gminy. Chcemy, abyście czuli się u nas, jak w wielkiej rodzinie.

W ten szczególny dzień, 24 lutego wracamy pamięcią do sytuacji sprzed roku, kiedy na moment zatrzymał się czas i świat wokół nas przestał być bezpiecznym domem. Wszyscy byliśmy przerażeni, ale również od razu gotowi pomagać naszym sąsiadom z Ukrainy.

Mieszkańcy naszej gminy otworzyli swoje serca i domy, ale także portfele gotowi pomagać – każdy na miarę swoich możliwości. Ta pomoc trwa nadal i choć nie piszemy o niej na pierwszych stronach gazet, zapewniamy, że obejmuje wiele działań.

Wszystkim mieszkańcom naszej gminy za tę wspaniałą postawę Solidarności z Ukrainą  składamy wyrazy szacunku i podziękowania, a naszym gościom z Ukrainy przekazujemy słowa wsparcia, otuchy i zapewnienie, ze MY Z WAMI

W imieniu Społecznego Komitetu Pomocy Skoki- Ukrainie

Wiesława Surdyk-Fertsch
Karolina Stefaniak
Franciszek Szklennik