O nową czytelnię wzbogaciła się Szkoła Podstawowa w Jabłkowie filia Lechlin, gdzie do dyspozycji uczniów od 1 września 2022 oddano pomieszczenie zaadoptowane ze stryszku, mieszczącego się przy bibliotece. 

Remont odbywał się w czasie wakacji, a pieniądze na remont pochodziły z programu „Wolontariat jest super!”, którego celem jest realizacja projektów wolontariackich zgłoszonych przez pracowników BGK, a realizowanych przez zespoły wolontariackie. W skład zespołu zaangażowanego w remont czytelni, poza pracownikami Banku, weszli pracownicy Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA oraz osoby zaprzyjaźnione z naszym stowarzyszeniem.

Zakres prac adaptacyjnych był spory. Obejmował m.in. docieplanie części dachu, wykucie przejścia do czytelni, wykonanie nowej podłogi i zabudowy z płyty OSB, montaż okna, doprowadzenie i wykonanie nowej  instalacji elektrycznej oraz instalacji centralnego ogrzewania. Ostateczny przyjazny efekt, który przerósł nasze oczekiwania jest wynikiem także nowego oświetlenia i nowoczesnego, przytulnego i wygodnego umeblowania.

Drugim etapem działań są zajęcia prowadzone w Akademii Czytelniczej, które rozpoczęliśmy od września. Obecnie odbywają się zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii, a przed nami:

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
  • Dzień Postaci z Bajek
  • Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i pracownikom Banku Gospodarstwa Krajowego za zaangażowanie i pomoc w  realizację projektu „Wkręceni w czytanie”.

Mamy w szkole obecnie piękną czytelnię, która już stała się ulubionym miejsce spotkań uczniów, gdzie mogą rozwijać i kształtować swoje czytelnicze zainteresowania.

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć poniżej przedstawia pomieszczenie przed i po remoncie oraz dzieci z niego korzystające: