Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Znamy już wyniki tegorocznego konkursu matematycznego ,,Kangur”. Jest to konkurs matematyczny o zasięgu międzynarodowym i już sam udział w takim konkursie jest dużym wyróżnieniem. Zadania wymagają logicznego myślenia i wiedzy ponad program swojej klasy.

Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali: Tymon Jelinek, Jakub Królczyk, Borys Bzdęga i Michał Gaca w kategorii Żaczek oraz Aleksander Czarnecki, Zuzanna Jeske i Dawid Anders w kategorii Maluch.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator konkursu Danuta Kubicka

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych

Nadeszły niecierpliwie wyczekiwane wyniki XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”! Z przyjemnością ogłaszamy, że uczeń naszej szkoły Tymon Jelinek z klasy 2 zdobył tytuł laureata II miejsca, a Zuzanna Jeske z klasy 3 wyróżnienie , czyli trzecie miejsce w konkursie.

uczniowie z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Tymon Jelinek - laureata II miejsca oraz Zuzanna Jeske – wyróżnienie

Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie.

Test Konkursowy obejmuje zagadnienia dotyczące wiedzy ogólnej z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych oraz pytania dotyczące doświadczeń konkursowych, wykonywanych w ramach Etapu Przygotowawczego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Danuta Kubicka

Podsumowanie działalności koła wolontariatu

W bieżącym roku szkolnym uczniowie włączyli się: w zbiórkę karmy dla schroniska w Rybowie, sprzątanie opuszczonych grobów na skockim cmentarzu, zbiórkę plastikowych nakrętek, przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z domu dziecka w Wągrowcu oraz zbiórkę funduszy dla hospicjum w Wągrowcu.

Na koniec przyszedł czas na podsumowanie. Najbardziej aktywni wolontariusze otrzymali z rąk Pana Dyrektora pamiątkowe dyplomy. Trafiły one również do rodziców, którzy bardzo aktywnie włączali się w nasze akcje.

Bycie wolontariuszem często oznacza poświęcenie wolnego czasu, aby nieść pomoc innym. Dlatego wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania za to, że zawsze można było na nich liczyć.

 Renata Hamulczyk

wybrani uczniowie zaangażowani w działalność koła wolontariatu wraz z pamiątkowymi dyplomami, opiekun koła, dyrektor szkoły oraz jeden z przedstawicieli rodziców. Zdjęcie zostało wykonane na tle patrona, w głównym budynku Szkoły w Skokach.
wybrani uczniowie zaangażowani w działalność szkolnego koła wolontariatu, wykonane na tle patrona, w głównym budynku szkoły w Skokach

Radzimy sobie z emocjami

W ramach realizacji programu wychowawczo- profilaktycznego po powrocie do nauczania stacjonarnego uczniowie klas III, IV I V 7 i 8 czerwca uczestniczyli w warsztatach dotyczących rozwijania umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji prowadzonych przez trenera profilaktyki z Nowych Horyzontów z Wrocławia.

Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w izolacji. Uczniowie poznali sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami, pogłębiali świadomość swoich mocnych stron i uzdolnień. Doświadczyli jak trudno rozmawia się o tym co czujemy, poznali również czynniki chroniące przed uzależnieniem oraz w jaki sposób bronić się przed przemocą. Dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa motywacja i jak kreatywnie rozwiązywać problemy. Rozmawiali o swoich potrzebach, budowaniu pozytywnego obrazu samego siebie, dążeniu do samorozwoju i poszukiwaniu pasji. Warsztaty były niezwykle ciekawe, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły materiały do kampanii multimedialnej – Depresja – widzę, rozumiem, wiem zakupione przez Samorząd Gminy Skoki.

Beata Babrakowska

Mistrz Matematyki

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie Naszej Szkoły zmierzyli się z zadaniami konkursowymi o tytuł „Mistrza Matematyki”. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie, mierząc się z zadaniami sprawdzającymi umiejętności rachunkowe, wiedzę matematyczną i logiczne myślenie w sytuacjach z życia codziennego.

Konkurs miał na celu popularyzację nauk matematycznych, a różnorodność zadań pokazała, że znajomość tych zagadnień ułatwić może funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Testy były przygotowane przez wszystkich nauczycieli matematyki i były zgodne z podstawą programową oraz dostosowane do każdego poziomu wiekowego uczniów.

Atrakcyjne nagrody dla trójki najlepszych matematyków na każdym poziomie (za I miejsce: powerbank, II miejsce: myszka gamingowa, III miejsce: pendrive) ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

uczniowie z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami, którzy w wyniku konkursu matematycznego otrzymali tytuł najlepszych matematyków w szkole z nauczycielami matematyki oraz wicedyrektorem na tle patrona, w głównym budynku szkoły.

Tytuł „Mistrza Matematyki” zdobyli w kolejności: I miejsce, II miejsce, III miejsce:
kl. IV: Jan Kida, Zofia Kowalewska, Gracjan Stiller
kl. V: Rozalia Podraza, Mateusz Szymaś, Aleksandra Przybysz
kl. VI: Filip Gonigroszek, Adrianna Heigenbarth, Jeremiasz Burzyński
kl. VII: Juliusz Wrzesiński, Dawid Laube, Piotr Mróz
kl. VIII: Mateusz Siuchniński, Anna Pol, Szymon Kruś

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu piękna Królowej Nauk.

Zespół nauczycieli matematyki

Laboratorium Wyobraźni

Wakacje rozpoczęte, ale nauczyciele szkoły w Skokach oferują atrakcyjne spędzanie czasu wolnego tym dzieciom, które jeszcze nie wyjechały z rodzicami. Już 28 czerwca dzieci z klasy 2A i 2B wraz z wychowawcami Elżbietą Chojnacką i Aleksandrą Urbańską uczestniczyły w wycieczce do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu.

Wnętrze Laboratorium Wyobraźni na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, uczniowie wykonujących eksperyment z odwróconym do góry nogami plastikowym kubeczkiem wypełnionym wodą, z kartką białego papieru u podstawy.
Zdjęcie przedstawia 2 uczennice na wyciecze do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu, pijące grenadynę.

Uczniowie czynnie brali udział w prezentowanych doświadczeniach i eksperymentach. W drodze powrotnej nie zabrakło lodów, grenadiny z palemkami i duuużo radości. 

A.Urbańska

Zwiedzamy Wielkopolskę

Korzystając z wakacji oraz pięknej pogody, zaprosiłyśmy uczniów na wycieczkę, której celem było poznanie naszej Małej Ojczyzny. 6 lipca odwiedziliśmy Pałac Raczyńskich w Rogalinie oraz Zamek w Kórniku.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli piękne wnętrza, projektowane zgodnie z ówczesną modą. Szczególnie zachwyciła biblioteka w Pałacu w Rogalinie, natomiast dreszczyk emocji wywołała historia o spacerującej nocami po Kórniku Białej Damie, która schodzi z obrazu i dogląda swych włości.

Sala Pałacu Raczyńskich w Rogalinie, kilku uczniów słucha opowieści przewodnika. W tle zauważyć można jedną z komnat pałacu.
Zamku w Kórniku, przedstawia 2 uczennice, za nimi znajduje się Portret Teofili z Działyńskich z 1754 roku

Z portretów spoglądali dawni właściciele m.in. Edward Raczyński, Tytus Działyński i Władysław Zamoyski, którzy dbali o to, by ich siedziby były ostojami polskości w trudnych czasach zaborów.

Cieszymy się, że dzieciom podobała się wycieczka i dziękujemy za wzorowe zachowanie, dostrzeżone również przez pracowników muzeów

Opiekunki: R. Hamulczyk, M. Zrobczyńska, D.Mrozińska i A. Szymkowiak

Wakacyjna wycieczka do kina

Główne cele i założenia programowe wycieczki to kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu jak również integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich. Wszystkie te cele zostały zrealizowane w 100 % podczas wakacyjnej wycieczki do kina w Wągrowcu.

Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawców i opiekunów (W. Molińska, A. Gapińska. A. Lubiatowska, A. Nowak, J. Markiewicz oraz J. Chmielewska) zobaczyli film pt. „Piotruś Królik”.

Dzieci z zapartym tchem śledziły fantastyczne przygody długouchego szaraka śmiejąc się do łez, a czasami nawet wzruszając. Film spełniał również walory edukacyjne. Wskazywał bowiem dzieciom wartości, jakimi warto kierować się w życiu.

Kawiarni Willish Cafe Wągrowcu grupa uczennic które siedzą i jedzą lody.
Kawiarni Willish Cafe Wągrowcu grupa uczennic które siedzą i jedzą lody.

Po skończonym seansie pierwszaki udały się do kawiarni Willisch, gdzie zajadały się pysznymi lodami. Dzieci otrzymały również drobne upominki na pamiątkę cudownego dnia w Wągrowcu. Cała wycieczka przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone.

Wioletta Molińska

Wycieczka do Biskupina

14 lipca  dla uczniów naszej szkoły  została zorganizowana jednodniowa wycieczka do Biskupina.

Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego oraz zdobycie wiedzy historycznej poprzez obserwacje. Uczniowie poznali  warunki życia ludzi z okresu neolitu oraz zajęcia mieszkańców wioski wczesnopiastowskiej.

Teren Biskupin, uczniowie pozują do zdjęcia tuż przed jedną z drewnianych chat.
Teren Biskupina uczniowie stoją w kolejce, by zakupić pamiątki.

W męczącym upale zwiedzili osadę kultury łużyckiej z wczesnej epoki żelaza, zajrzeli do chat, przyjrzeli się pracy kamieniarza, garncarza. Schłodzili się w  pawilonie  wystawowym, gdzie obejrzeli eksponaty odnalezione w osadzie, np. naczynia gliniane, wyroby z brązu oraz rekonstrukcje grobu mieszkańców Biskupina. Oczywiście znaleźli czas na obiad oraz  zakup pamiątek.

Wyjazd był bardzo udany i czas minął  niespostrzeżenie, a nawet go trochę zabrakło na skorzystanie ze wszystkich atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z naszego wyjazdu na stronie internetowej szkoły.

Wioleta Grzegorzewska