Jesień bez wątpienia stoi w Skokach pod znakiem poezji. 16 listopada odbył się IV Przegląd Recytatorski „Głosem Dziecka”. Swoje kiełkujące talenty sceniczne odkryły przed nami przedszkolaki, wygłaszając w mniej lub bardziej odważny sposób wiersze Wandy Chotomskiej – autorki wierszy i opowiadań dla dzieci oraz piosenek śpiewanych między innymi przez poznańskie „Łejery”.

Dzieciom towarzyszyli nie mniej stremowani rodzice, dopingujące i wspierające panie przedszkolanki oraz starsi koledzy i koleżanki ze szkół podstawowych. Pani Chotomska nie uświetniła swoją obecnością Przeglądu Recytatorskiego, jednak w jej zastępstwie przyjechała ilustratorka książek dla dzieci, pani Elżbieta Krygowska-Butlewska. Przeprowadziła ona zajęcia ilustratorskie z młodymi artystami oraz przywiozła dla nich książki Wandy Chotomskiej przez siebie ilustrowane. Każdą z książek opatrzyła własnoręczną dedykacją i ślicznym rysunkiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dzieci do występu na scenie!