Kolejnymi pretendentami do tytułu najlepszego recytującego w IV Turnieju Recytatorskim „Głosem Dziecka” byli uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej. Ze względu na dużą ilość nadesłanych zgłoszeń (64), recytatorskie zmagania podzielone zostały na dwie części. Pierwsza grupa zaprezentowała się 30 listopada. Druga natomiast swych szans szukała 7 grudnia. Tego też dnia jury w składzie: Grzegorz Ociepka, Wiesława Pogodzińska oraz Aleksandra Gajewska dokonało ostatecznej oceny wszystkich uczestników i wyłoniło laureatów.

Obrady trwały bardzo długo, a pełen napięcia czas umiliła dzieciom wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował je słodkościami. Młodzi recytatorzy mieli jeszcze czas na obejrzenie bajki pt. „Przygody kota Filomena. Gwiazdka”. Po niej zacne jury ogłosiło wyniki. Zwyciężczyniami turnieju zostały ex aequo uczennice Szkoły Podstawowej w Skokach Oliwia Fredrych (kl.2) i Aleksandra Jaskulak (kl.3). Miejsce II zajęła ich szkolna koleżanka Marianna Dukszta (kl. 2). Tegoroczne wyróżnienia otrzymały uczennice ze szkół Stowarzyszenia Edukacyjnego „Tęcza”: Patrycja Fijołek, Patrycja Pilarska i Sandra Wdowiak oraz ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach: Lilia Bystra, Alicja Fliszkiewicz, Dagmara Futro, Karolina Nowak, Kinga Szymkowiak, Oliwia Łączyńska, Sara Sapieja, Angelika Wysocka, Tymoteusz Mess i Szymon Ziętek.

Uczestnicy i laureaci turnieju obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami oraz książkami. Wszystkim nagrodzonym, ich rodzinom, nauczycielom i wychowawcom serdecznie gratulujemy.

Tych, którzy brali już udział w konkursach oraz tych, którzy chcieliby postawić w tej materii pierwsze kroki serdecznie zapraszam za rok na kolejne edycje przeglądów i turniejów recytatorskich.