„Jak wynika z sondaży….” A sondowanymi byli członkowie Klubu Turystycznego „Puszcza Zielonka” (KTPZ), którzy 14 stycznia 2012 r. wzięli udział w Marszu Noworocznym w okolicach Dąbrówki Kościelnej. Sondaż wykazał niezwykły hart ducha i ciała, pozytywne nastawienie dla inicjatyw Klubowych i życzliwość Klubowiczów wobec siebie nawzajem. Serce rośnie! Organizatorzy cieszą się z wyśmienitej frekwencji (blisko 50 osób!), licznych nowych członków Klubu i imprezy „dopiętej na ostatni guzik”. Wszystko zaczęło się od nawiedzenia Sanktuarium MB Pocieszenia. Następnie dwóch sportowców – instruktorów nordic walking (Monika Urbanowicz i Wojciech Owczarzak) nie dali grupie szansy na chwilę przestoju – trening był intensywny i znacząco podniósł świadomość uczestników o właściwym wykorzystaniu techniki NW. Miłym akcentem i idealnym wypoczynkiem po ekskapadzie była prezentacja Bartosza Krąkowskiego o Nowej Zelandii – krainie bajkowego „Władcy Pierścieni” (stąd pochodzi reżyser trylogii Tolkiena, Peter Jackson) – państwa wyspiarskiego na południowo-zachodnim Pacyfiku. Jedna z ciekawostek gawędy – odległość pomiędzy Nową Zelandią a Warszawą wynosi 17 698 km i dzielą nas 22 godziny lotu samolotem!

Klub ma już logo, okazjonalne pieczątki, legitymacje członkowskie, kronikę (która wędruje po każdej imprezie do innego „kronikarza”), profil na facebooku i niebawem – własną podstronę www. Dynamiczność rozwojowa Klubu została dostrzeżona – założycielki Klubu zostały poproszone o prezentację działań turystycznych podczas Spotkania Noworocznego w Murowanej Goślinie, 17 stycznia 2012 r. Pojedziemy, zaświadczymy!

Marsz_Noworoczny_1

Marsz_Noworoczny_2

Marsz_Noworoczny_3

Marsz_Noworoczny_4

Marsz_Noworoczny_5

Marsz_Noworoczny_6

Marsz_Noworoczny_8

Marsz_Noworoczny_7

Marsz_Noworoczny_9