Jakub Grimm, Jack London, Wiktor Hugo to niektóre z postaci świata literatury, z którymi skoccy czytelnicy mogą spotkać się w każdy ostatni czwartek miesiąca w sali Biblioteki Publicznej. Cykl czwartkowych spotkań noszący nazwę „Baśnie na dużym ekranie” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ma on na celu przybliżyć im zarówno baśnie z różnych stron świata jak i postacie twórców tych baśni. Ten drugi element wywołuje zawsze wśród uczestników duże emocje. W postacie twórców wciela się przebojowy i niezawodny przyjaciel biblioteki, Antoni Wiśniewski, który czyta, opowiada, bawi i uczy, a wszystko po to, by świat dziecka nabrał bajkowego wymiaru.

Czesaw_Janczarski_24.11.2010

DzieMatki_19.05.2011r

Dzie_Matki_19.05.2011

Jakub_Grimm_1.06.2010

Wiktor_Hugo_29.06.2010