Patrząc na niespełna 4- letnią Olę – zasilającą pierwszy rząd Małych Skoczków – która z gwiazdorskim uśmiechem wyśpiewuje „skoczkowe” nuty, wykonując jednocześnie niesamowite podskoki (podobno nawet w nocy), wydawać by się mogło, że życie członków Grupy Artystycznej Skoczki, przebiega wyłącznie pod hasłem beztroskiej zabawy. Nic bardziej mylnego. Każdy Skoczek także ciężko pracuje. W minionym miesiącu, ich wysiłki dostrzeżono kilkukrotnie.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni maja, Małe Skoczki robiły wiele rzeczy – prócz próżnowania. Dłuższe próby niż zwykle, czasochłonne przymiarki strojów i uważne zapamiętywanie wskazówek pani Instruktor – wszystko to, wydało cenne owoce 15 maja w Wągrowcu i 19 maja w Śremie.

W tym pierwszym mieście, Skoczki brały udział w XII Powiatowych Konfrontacjach Szkolnych Zespołów Muzycznych i Tanecznych „Witryna 2010″. Na wągrowieckiej scenie zaprezentowało się blisko 50 zespołów, z czego po 3 wyróżnienia przyznawane były w kategorii tanecznej i muzycznej, w dwóch grupach wiekowych. I choć Skoczki mają już na swoim koncie puchary z ubiegłorocznych „Witryn”, konkurencja była tak duża, że nikt nie śmiał głośno mówić o możliwości zwycięstwa. Ku ogromnej uciesze reprezentacji ze Skoków jednak, udało się – jury Przeglądu zdecydowało, że Małe Skoczki, nie mają sobie równych, przyznając im zaszczytne pierwsze miejsce w swojej kategorii. Radość była tym większa, kiedy okazało się, że poproszono panią Małgorzatę Jarzembowską – instruktor Małych Skoczków – po ponowne wyjście na scenę w celu odebrania najwyższej nagrody. Tym razem dla najstarszego pokolenia Grupy Artystycznej Skoczki, którego pani Gosia jest jednocześnie członkiem. „Gdzie ci mężczyźni” w wykonaniu kwartetu GAS z panią Gosią na czele, wywołały ogromne emocje nie tylko wśród publiczności, ale i jury konkursu. Ten podwójny sukces, nie spowodował jednak spoczęcia na laurach młodych artystów.

Przeciwnie – trzeba było bowiem, szybko przygotowywać się do następnych koncertów. Tym razem, Skoczki wystąpiły w Śremie, podczas XIX Przeglądu Piosenki Religijnej „Śremsong 2010″. W ciągu czterech dni trwania Festiwalu, zaprezentowało się ponad 90 podmiotów wykonawczych, co dało w sumie liczbę aż tysiąca uczestników, ocenianych przez bardzo profesjonalne jury. Środowy występ Małych Skoczków z piosenką Majki Jeżowskiej pt.: „Dłonie” znów został dostrzeżony i ku zaskoczeniu skockich maluchów – został uznany za jeden z 10 najlepszych zespołów, jakie wystąpiły tego dnia w Śremie.

Takie samo wyróżnienie, tylko dwa dni później w kategorii wiekowej studenci, otrzymała starsza Grupa Artystyczna Skoczki, co pozwoliło obu grupom wziąć udział w wielkim koncercie galowym, ostatniego dnia Przeglądu. Wtedy też, werdykt jury wycisnął z oczu dziewcząt starszej Grupy Skoczków, łzy szczęścia. Spośród 90 podmiotów wykonawczych bowiem, prezentujących się przez wszystkie dni trwania „Śremsongu”, przyznano 10 statuetek dla zespołów i solistów, których poziom występów zdobył najwyższe noty. Taką nagrodą uhonorowano właśnie kwartet ze Skoków. Maj okazał się więc bardzo szczęśliwym miesiącem dla skoczków – i tych małych, i dużo większych. A może, najzwyczajniej w świecie – po prostu Skoczki mają talent.