DSC01000

Owocna współpraca zespołu Mademoiselle Carmel & The Zebras oraz Grupy Artystycznej „Skoczki” została zaprezentowana na antenie Radia Merkury. Ci, którzy w sobotni wieczór, 6 września 2014 roku o godzinie 20:00 ustawili swoje radia na 100,9 FM mogli usłyszeć fantastyczny, pełen pasji koncert.

Godzinny koncert na radiowej antenie wymaga ogromnej pracy wielu osób. Pierwsze spotkania osób odpowiedzialnych za audycję odbyły się kilka dni wcześniej, a w samą sobotę przygotowania w studio rozpoczęły się już o godzinie 12:30.

DSC00993W tym samym czasie, w sali przy ulicy Ciastowicza po raz pierwszy po przerwie wakacyjnej spotkały się dzieci i młodzież z Grupy Artystycznej „Skoczki”. Na twarzach widać było wypieki, a w powietrzu unosiła się nerwowa atmosfera – śmiało można stwierdzić, że ten sezon artystyczny dzieci rozpoczynają z wielką pompą!

Niesamowite przeżycia dzieci zawdzięczają głównie dwóm osobom – Mariuszowi Kwaśniewskiemu oraz Joachimowi Krukowskiemu. Ten pierwszy – prowadzący audycję – oprowadził dzieci po radio. „Skoczki” zobaczyły, jak w praktyce wygląda produkcja serwisu informacyjnego, doświadczyły tego niezwykłego uczucia patrzenia na osobę, która właśnie prowadzi audycję oraz poznały tajniki rzemiosła dziennikarza radiowego. Pan Joachim natomiast zaimponował dzieciom swoimi niezwykłymi umiejętnościami realizując audycję, nagłaśniając wszystkich muzyków i dzieci oraz pokazując im próbki swoich możliwości obróbki dźwięku.

Na początku audycji rodzice mogli sprawdzić, czy ich pociechy na pewno wybrały się na koncert do Poznania – pan Mariusz Kwaśniewski dał możliwość przedstawienia się każdemu z osobna. Już w pierwszym utworze młodzi artyści towarzyszyli Mademoiselle Carmel wykonując utwór „Real Girl”. W utworze tym solo zaśpiewała Julka, natomiast Adam i Mateusz swoim rapem wprawili wszystkich w osłupienie. Przez cały koncert dzieci bardzo żywo reagowały, pojawiały się okrzyki entuzjazmu, wielkie brawa, a także wspólne animacje i śpiewy. Podsumowaniem koncertu było kolejne wspólne wykonanie – tym razem był to utwór „Sunshine Swing”, w którym główną rolę grała Martyna. Warto dodać, że oba utwory to kompozycje Mademoiselle Carmel & The Zebras, które dzieci nauczyły się śpiewać w języku angielskim!

Powrót do domu przebiegał w bardzo pozytywnej atmosferze, nie brakowało śpiewów i salw śmiechu. Dla każdego z osobna była to niezwykła przygoda, niesamowite doświadczenie i nagroda za wspaniałą pracę w poprzednim roku. Wyjazd ten dał im też dużo motywacji do dalszej ciężkiej pracy i można śmiało powiedzieć, że „Skoczki” jeszcze nie raz zaskoczą wszystkich!

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/M2KoALmbS5k?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]