Spotkanie z Małym Księciem jest zawsze najcudowniejszą lekcją o dorastaniu, dorastaniu do prawdziwej przyjaźni, do miłości, do odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Kolejny już raz mogliśmy przekonać się o tym, uczestnicząc wspólnie z młodzieżą gimnazjalną w przedstawieniu teatralnym pt.:„Mały Książę”, w którym główne role odegrali poznańscy aktorzy: Grzegorz Ociepka i Andrzej Marciniak
Niecodzienna scenografia w sali skockiej biblioteki oraz przełożenie trudnej symboliki literackiej na zrozumiały język teatru sprawiły, że wspólna wędrówka śladami Małego Księcia przybliżyła młodzieży dotychczas obcy jej świat głównego bohatera. Forma warsztatu, wspólnego w nim udziału wszystkich uczestników pozwoliła dodatkowo dotknąć istoty teatru.

Udział w warsztacie nie wymagał wcześniejszej lektury twórczości Antoine de Saint- Exuperye’go, stanowił wprost przeciwnie zachętę do jej zgłębienia. 
Dziękuję opiekunom i młodzieży z gimnazjum w Skokach za aktywny udział w wyjątkowej lekcji języka polskiego.

Organizatorem warsztatów była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach – 10 maja 2010 roku.

Elżbieta Skrzypczak