Dzień Ziemi jest doskonałym pretekstem do sprzątania swojej okolicy. Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy w kwietniu przeprowadzono na terenie gminy akcję z okazji Dnia Ziemi. Z roku na rok ciesząca się ona coraz większym zainteresowaniem, ze strony mieszkańców gminy.

Do udziału w akcji włączyli się uczniowie Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skokach wraz z pracownikami, Stowarzyszenie Tęcza i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie.

Aktywni byli także mieszkańcy sołectw: Rakojady, Kakulin, Grzybowo, Glinno, Chociszewo, Lechlin, Sławica, Bliżyce i Wysoka, Pawłowo Skockie, Brzeźno, Szczodrochowo, Roszkowo, Kuszewo oraz Rejowiec. Nie zawiedli także przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych: „Jedność” w Skokach, „ Morena: i „Maciejak” w Potrzanowie, „Semafor” w Szczodrochowie oraz członkowie Koła Łowieckiego nr 83 „Szarak”, Nadleśnictwo Durowo i Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej.

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w akcji „Dzień Ziemi” serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że ich praca zostanie uszanowana przez pozostałych mieszkańców i turystów.