Dziś rano, 22 lutego OSP w Skokach została zadysponowana do miejscowości Jagniewice do pożaru samochodu. W momencie przybycia zastępu GBA z OSP Skoki zastano palący się samochód na pasie drogi, który cały był objęty płomieniami. Dowódca wydał polecenie zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz podania jednego prądu wody w natarciu na palący się pojazd. Duże niebezpieczeństwo stwarzała butla od instalacji gazowej, która była zamontowana w pojeździe. W czasie prowadzenia działań ratowniczych droga była zamknięta.

Od początku roku jest to trzecie tego typu zdarzenie związane z pożarem samochodu, do którego była dysponowana jednostka z OSP Skoki. Zwracamy się z prośbą do kierowców o sprawdzenie stanu technicznego pojazdów w celu uniknięcia podobnych zdarzeń stwarzających duże zagrożenie.

Siły i środki obecne na miejscu zdarzenia:
– Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach

foto: K. Wontroba
tekst: P. Kaczmarek