Ostatnie z serii zebrań wyborczych zaplanowanych na trzeci tydzień lutego odbyło się w Kakulinie. W piątkowy wieczór mieszkańcy podziękowali dotychczasowej sołtysce – Paulinie Pinkowskiej, za skuteczną pracę na rzecz społeczności wsi. Można powiedzieć, że w ostatnim roku… się działo. Wspólnie „sprzątano świat”. Odbyło się kilkanaście sympatycznych spotkań mieszkańców, nie wspominając o uroczystościach cyklicznych zakończonych u schyłku 2015. „Mikołajkami”. Najbardziej spektakularną w minionym roku okazała się wyprawa nad morze. Podobno nie sprzyjała pogoda, ale humory i gorące serca uczestników zrekompensowały zimno i przenikliwy wiatr.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem przystąpiono do najważniejszego punktu piątkowego spotkania – wyborów. Kandydowali; pani Lidia Szymkowiak oraz pan Marian Gruszka. Okazało się, że w pierwszej turze obydwoje uzyskali równą liczbę głosów, dopiero w drugim głosowaniu Marian Gruszka o dwa głosy wyprzedził konkurentkę i w ten sposób został Sołtysem wsi Kakulin.

Skład Samorządu wsi Kakulin przedstawia się następująco:

  1. Sołtys i Przewodniczący Rady Sołeckiej – Marian Gruszka
  2. Członkowie Rady Sołeckiej – Urszula Przybysz, Lidia Szymkowiak, Andrzej Bielawski, Mariusz Wilkosz.

Życzymy, aby krótsza o rok kadencja okazała się udaną dla nowego sołtysa i popieraną przez mieszkańców Kakulina.

Na zdjęciu: Marian Gruszka – Sołtys oraz dwie panie; Urszula Przybysz i Lidia Szymkowiak, pozostali członkowie Rady Sołeckiej byli nieobecni.