Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi zorganizowanymi 26 kwietnia na jeziorze Rościńskim, Koło Wędkarskie Nr 120 w Skokach rozpoczęło sezon wędkarski 2015 roku.

Impreza rozpoczęła się zbiórką zawodników i ich kolegów zaangażowanych w organizację zawodów oraz sympatyków wędkarstwa i członków rodzin wędkarzy na „Półwyspie”. Tutaj po omówieniu spraw organizacyjnych, m.in. regulaminu zawodów, przeprowadzono losowanie stanowisk, a następnie zawodnicy przeszli na swe stanowiska i przygotowali się do wędkowania. Sygnałem do jego rozpoczęcia tradycyjnie stał się wystrzał z pistoletu, po którym o godz. 14:00 „kije poszły w ruch”. Wędkowanie, w którym udział wzięło 20 pasjonatów wędkarstwa, wśród których znajdowało się17 seniorów i co szczególnie cieszy kierownictwo Koła -3 juniorów, trwało 4 godziny, a zakończył je ponowny sygnał z pistoletu. Tak więc, o godz. 18,oo nastał czas pracy Komisji Sędziowskiej, która dokonała ważenia złowionych przez zawodników ryb, a następnie ustaliła ich punktacje w kategorii juniorów i seniorów.

Z kolei wszyscy zebrali się by poznać oficjalne wyniki rywalizacji, które ogłosiła Komisja Sędziowska działająca w składzie: Andrzej Janiszewski, Jerzy Ślósarczyk i Wojciech Kłosowski. Zgodnie z Komunikatem Komisji dzisiaj informujemy, że nie było zawodnika którego siatka nie zanurzyła się w wodzie, a mówiąc inaczej nie było wędkującego, który nie złowił by ryb. Złowione ryby, których łącznie było 91, 325 kg, zgodnie z Regulaminem sportowego połowu, po zważeniu zostały wypuszczone do wód jeziora.

Najlepszym zawodnikiem dnia w Kategorii seniorów został i I miejsce w zawodach zajął Romuald Dudek, który złowił 10,605 kg ryb. II miejsce z ilością 10,200 kg zdobył Jacek Dudek, a III miejsce z 8,510 kg ryb wywalczył przynależny do Koła od br. Robert Chelwig.

W Kategorii juniorów, z 4,840 kg ryb triumfował Adrian Dudek. II miejsce łowiąc 0,470kg ryb wywalczył Rafał Łusiak, a III miejsca z 0,250 kg zajął Mikołaj Wojtaś.

Wszyscy zdobywcy w/w miejsc otrzymali Pamiątkowe Puchary, które upamiętniać im będą odniesione sukcesy

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy obecni zasiedli przy wspólnym stole do konsumpcji gorących kiełbasek z wody.

[Not a valid template]