Wiosenno- letni czas zachęca do podjęcia aktywności fizycznej, aby to umożliwić mieszkańcom terenów wiejskich wykonano prace remontowe oraz wyposażono boiska w sprzet sportowy.

Z inicjatywy i przy ogromnym nakładzie pracy mieszkańców Szczodrochowa powstało boisko do siatkówki plażowej, na którym rozegrano już pierwsze spotkania.

W Pawłowie Skockim wyrównano teren, który będzie pełnił funkcję rekreacyjno-sportową i służył jako małe boisko do piłki nożnej, w najbliższym czasie zostanie on wyposażony w bramki.

W związku z budową w 2014 boisk sportowych w Niedźwiedzinach- sołectwo otrzymało sprzęt sportowy, a na płycie boiska zostały umieszczone bramki do piłki nożnej oraz słupki do rozwieszenia siatki na boisku do piłki siatkowej.

Zakończyły się również prace wykonywane przez mieszkańców sołectwa na boisku sportowym w Lechlinie w związku z tym zostały kupione bramki do piłki nożnej o wymiarach 3*2 m, które w najbliższym czasie zostaną zamontowane na terenie boiska.