Tegoroczna wiosna skąpa w deszcz sprawiła, że nawet tam gdzie nigdy piasku nie było w tym roku go nie brakowało, a tam gdzie zawsze był to było go MEGA dużo 😉 To jednak nie odstraszyło ponad 100 cyklistów aby zaryzykować w ciemno, a raczej w piasek i pojechać w Nieznane.

Podobnie jak rok temu zorganizowano dwie trasy, jedną sportową dla wytrwałych, która jak się okazało miała ponad 53 km i wiodła wokół jez. Budziszewskiego w kierunku brzezińsko-potrzanowskich lasów, dalej do Sławy Wielkopolskiej, Rejowca przez Antoniewo i tzw. Raczkowską Górę do Raczkowa i Jabłkowa, zahaczając jeszcze o Kakulin, bo jak stwierdził przewodnik Maciej Tadeusz: trzeba było dokręcić kilometrów ;-). Więcej jednak rowerzystów wybrało się trasą rekreacyjną, która jak pokazały liczniki miała 27,5 km i zanim zawędrowała do Jabłkowa gdzie dalej łączyła się ze sportową prowadziła przez Skoki, brzegiem jez. Karolewskiego do Szczodrochowa, Antoniewa i Raczkowa. Jabłkowo było ostatnią miejscowością w Gminie Skoki na trasie rajdu. Cykliści udali się w stronę Gminy Mieścisko przez Jaroszewo II i Nieświastowice do Budziejewa gdzie w pięknym Dworku „Róża Poraja” mieściła się tajemnicza meta Rajdu http://dworekbudziejewo.pl/ Meta wynagrodziła rajdowiczom piaskowe zmagania w 100%. Po obmyci zakurzonych twarzy posilono się na tarasie dworku, a przemiła pani oprowadziła chętnych po całym obiekcie.

Imprezę przed powrotną drogą, liczącą do Skoków 13 km zakończyło losowanie nagród wśród zgłoszonych uczestników. Paru osób brakowało, ale cóż ich strata! 😉

Puszcza wpuszcza 2015-skokidzienKolejne Rajdy już w miesiącu maju, tj. 24 maja XII Rajd Puszcza Wpuszcza do Uzarzewa w Gminie Pobiedziska i VIII Rodzinny Rajd Rowerowy z Okazji Dnia Dziecka do Indiańskiej Wioski w Łopuchówku. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

I do zobaczenia na szlaku 🙂

 

 

[Not a valid template]