W dniach 16-18 października w Poznaniu odbywały się Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2008. Wystawcy prezentowali swoje oferty turystyczne, kierując je do wszystkich, którzy poszukują pomysłów na spędzenie np. wakacji, zaplanowanie czynnego wypoczynku, w nowych ciekawych miejscach. Wśród wystawców tak jak w dwóch poprzednich latach nie zabrakło Miasta i Gminy Skoki. Jak co roku mieliśmy wspólne stoisko z pozostałymi 9 gminami Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Starostwem Powiatowym w Poznaniu oraz miastem Poznaniem. Tym razem stoisko PLOT-u imitowało stanicę leśną w Puszczy Zielonka. Były więc świerki, drewniany domek, mapa rowerowa, stojaki na rowery oraz ptasi śpiew.

Impreza daje nam szansę pokazania swoich turystycznych walorów (bogactwo Puszczy Zielonki, ścieżki rowerowe min. Cysterski Szlak Rowerowy w Północnej Wielkopolsce, „Szlak Kościołów drewnianych, bazę noclegową) wśród szerokiego, międzynarodowego grona odbiorców.

Walory turystyczne, w tym szczególnie gospodarstwa agroturystyczne na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej promowała mieszkanka naszej Gminy pani Hanna Sudoł, na co dzień właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo w Dolinie” w Dąbrówce Kościelnej.

Udany pomysł na prezentację stoiska zauważony został, nie tylko przez zwiedzających, ale również przez Kapitułę Konkursu ACANTHUS AUREUS. Zespół jurorów uznał po raz trzeci, iż nasze stoisko w największym stopniu ułatwia kontakt z klientami i sprzyja celom marketingowym.