Dwie Gale – Relacja, Galeria i Film

Tego jeszcze w Skokach nie było!!!, dwie Gale pod dachem hali widowiskowo-sportowej w jednym dniu. Taką podwójną atrakcję 12 października mieszkańcom Gminy Skoki zorganizował Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos wraz z Biblioteką Publiczną w Skokach.
GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW – DOŻYNKI 2008 W POTRZANOWIE

30 sierpnia br. rolnicy Gminy Skoki świętowali doroczne Święto Plonów. Do uroczystości tej przygotowywali się wszyscy związani z rolnictwem, a szczególnie mieszkańcy Potrzanowa, które w tym roku było Gospodarzem Dożynek Gminnych. O przygotowaniach tych świadczył ogólny wystrój wsi, a zwłaszcza rozpoczynające się już w Skokach symbole dożynkowe.
Aleksander Wojciechowski – Skoczanin z wyboru, poprowadził polskich wioślarzy po Olimpijskie Złoto

Nie minęło wiele czasu od momentu kiedy na Stadionie Narodowym w Pekinie zgasł olimpijski znicz, tym samym przenosząc XXIX Igrzyska do historii.
Dla większości z nas emocje już opadły, ale nie dla Haliny i Aleksandra Wojciechowskich od 2005 roku mieszkańców Skoków, którzy przeprowadzili się tu z Poznania. Tych dwoje skromnych i przesympatycznych ludzi zaprosiło nas do swojego domu aby opowiedzieć o przeżyciach jakie towarzyszyły im przez ostatni miesiąc. Niewielu mieszkańców naszej Gminy zdaje sobie sprawę, że to właśnie u nas mieszka trener czwórki podwójnej mężczyzn, która to wywiosłowała dla Polski złoty medal na minionych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
18.08. br. minęło 60 lat od dnia gdy Pani Stanisława i Pan Stefan Witkiewiczowie złożyli przysięgę małżeńską przed ówczesnym Wójtem Gminy Mieścisko.
Wioska internetowa w Kakulinie własnością Gminy

Projekt „Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich" realizowany jest od kwietnia 2008 roku w budynku świetlicy wiejskiej w Kakulinie. Powstał on jako jeden z kilkuset podobnych projektów w całej Polsce. Głównym celem przyświecającym tej inwestycji jest poprawa życia i dostępności do usług edukacyjnych na terenach wiejskich oraz podnoszenie poziomu wykształcenia społeczności lokalnej. Oferta Centrum Kształcenia w Kakulinie jest kierowana zarówno do mieszkańców Kakulina i okolicznych wsi, jak i do mieszkańców całej Gminy.
OPS w Skokach zakończył projekt „Lepsze jutro”

Dnia 25 sierpnia 2008 roku zakończyło się szkolenie kobiet bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo z terenu miasta i gminy Skoki. Szkolenia prowadzone były zgodnie z projektem „Lepsze jutro" realizowanym w ramach poddziałania 7.1.1 priorytetu VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W miesiącu kwietniu poinformowaliśmy Państwo o pierwszej części inwestycji w naszej gminie (zobacz film), teraz informujemy o kolejnych pracach toczących się obecnie głownie na terenie miasta Skoki szczegóły w filmie.
Wioska Internetowa w Kakulinie tętni życiem

Dnia 30 lipca 2008r. o godz. 19:00, w Centrum Kształcenia w Kakulinie dzieci i młodzież aktywnie uczestnicząca w zajęciach prowadzonych przez panią Beatę Sobczak, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich" po raz pierwszy zaprezentowała szerszej publiczności efekt swojej pracy. Tematyką przewodnią przedstawienia byli m.in. mama i tata.
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Skoki

W dniu 27 lipca br. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Skoki w okręgu wyborczym nr 10, który obejmuje miejscowości: Dzwonowo, Dzwonowo Leśne, Ignacego, Miączynek, Niedźwiedziny, Pawłowo Skockie i Stawiany.
Piknik rodzinny na placu zabaw przy ulicy Polnej
W sobotnie popołudnie 19 lipca na placu zabaw spotkali się najmłodsi i starsi aby wspólnie się bawić. W czasie pikniku nie zabrakło zabaw i konkursów dla dzieci i młodzieży, które prowadził Pan Piotr Wiśniewski, a dla starszych od godziny 20:00 trwała zabawę taneczną pt. „Skocka Betonka".








Unia Europejska
















