15 miłośników spinningu ze skockiego Koła PZW, 30 października br. udało się w okolice Obrzycka, by spróbować swych umiejętności spinningowych i szczęścia na Warcie.

Po czterech godzinach  wspomnianych poszukiwań, tj. dziesiątkach „rzutów wędką” okazało się, że los uśmiechnął się do siedmiu naszych zapaleńców. Spośród nich najlepszy wynik t.j. 0,59 kg uzyskał Mariusz Kielma zdobywając I miejsce w zawodach. Na II miejscu z ilością 0,53 kg ryb uplasował się Alojzy Pacholski, a na III z 0,24 kg Robert Chelwing. Kolejne miejsca zajęli Wojciech Kłosowski (0,17 kg), Henryk Eliński i Marian Konrad (po 0,06 kg) i Jacek Dudek (0,035 kg ryb).


Wędkarze pamiętają, że aby ryby  złowić, należy zadbać o odnowę ich stada. Szczególnie dotyczy to wód pozostających we władaniu PZW, a konkretnie Koła PZW nr 120 w Skokach tj. jeziora Dzwonowskiego, Borowego i Księże. Stąd też 5 listopada, Alojzy Pacholski, Jarosław Pachela, Mariusz Kielma i Piotr Babrakowski uczestniczyli w akcji zarybiania tych jezior. Do jezior wpuszczono łącznie 133 kg ryb dostarczonych przez Zarząd Okręgu Poznańskiego PZW, z czego:
– do jeziora Dzwowskiego: 70 kg karpa, 10 kg lina, 5 kg karasia pospolitego (złotego karasia polskiego) i 3 kg szczupaka;
– do jeziora Borowego: 14 kg karpia, 10 kg lina, 5 kg karasia pospolitego i 2 kg szczupaka;
– do jeziora Księże:  14 kg karpia.