Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa Honorowego Koła

Po jednym wolnym od zawodów weekendzie skoccy wędkarze wrócili do rywalizacji na wodzie. Tym razem 7 września jako pierwsi do zawodów przystąpili juniorzy, którzy na jeziorze Borowym w Sławicy „walczyli” o Puchar Prezesa Honorowego Koła Alojzego Pacholskiego.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych- skądinąd oczekiwanego, dość obfitego deszczu, na zbiórce stawiło się 7 adeptów wędkarstwa, w tym 3 juniorki i 4 juniorów. Po powitaniu wszystkich przez fundatora zawodów Alojzego Pacholskiego i omówieniu zasad przez Kapitana sportowego Mariusza Kielmę oraz dokonaniu losowania i zajęciu stanowisk, o godzinie10.00 rozpoczęło się wędkowanie.

Pomimo tego, że przez cały czas łowienia padało, wszyscy zawodnicy walczyli do końca, tj. do godziny 13.00. Po dokonaniu ważenia ryb, już w trakcie podliczania wyników przez Komisję sędziowską, zawodnicy wraz z opiekunami mogli posilić się przygotowanymi przez Gospodarza Koła Karola Neumanna ciepłymi zapiekankami oraz różnego rodzaju słodkościami i ciepłą  herbatą.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że każdy zawodnik coś złowił, a najlepszy wynik łowiąc 0,905 kg ryb osiągnęła i Puchar zdobyła Julia Dziabas. Drugie miejsce z wynikiem 0,575 kg zdobyła Julia Konrad, a trzecie z wynikiem 0,510 kg zajął Krystian Zywert. Największą rybę zawodów złowiła zdobywczyni pierwszego miejsca Julia Dziabas i sukces ten przypominać jej będzie otrzymana w nagrodę statuetka. Wszyscy łowiący otrzymali też z rąk Prezesa Alojzego Pacholskiego pamiątkowe medale.

Wspomniane zawody, to już ostatnie w tym sezonie zawody wędkarskie w Kategorii juniorów.  

Zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej

Dzień po Zawodach Juniorów nad jezioro Borowe zawitali seniorzy. 8 września o godzinie 7.00 na zbiórce stawiło się 21 zawodników, w tym 1 kobieta, by rywalizować o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Skoki Zbigniewa Kujawy. Ze względu na nieobecność z powodów osobistych fundatora, zawodników powitali Prezesi Koła. Po omówieniu regulaminu zawodów, losowaniu i zajęciu stanowisk o godzinie 8,30 rozpoczęto wędkowanie, które trwało do godziny 13.00.

Po podsumowaniu wyników rywalizacji okazało się, że jej zwycięzcą został Henryk Eliński do siatki którego trafiło 3,265 kg ryb. Drugie miejsce z wynikiem 2,305 kg ryb zajął Maciej Łysek, a trzecie z 2,065 kg Mariusz Kielma.

Puchary zwycięzcom wręczał Prezes Honorowy Alojzy Pacholski, a nad poczęstunkiem czuwał Karol Neumann, który w tym dniu zaserwował pyszną smażoną kiełbaskę z warzywami- wg swego przepisu. Nie zabrakło również gorącej herbaty i barszczyku na rozgrzanie.

Były to ostatnie zawody spławikowe w tym sezonie, a już 22 września zaczyna się rywalizacja w zawodach spinningowych na rzece Warcie w miejscowości Topola.