O tym, że nie tylko dla przyjemności wędkowania i spędzania czasu nad wodą, ale i do wspólnej  pracy potrafią się zgromadzić, członkowie Koła nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego udowadniali już nie raz. Największym, trwałym efektem ich wspólnych działań w przeszłości jest urządzona w pomieszczeniach piwnicznych Przedszkola Samorządowego i wyposażona własnym sumptem piękna świetlica Koła.

Jednak nasi wędkarze nie zadawalają się historią. W roku 2016 rozpoczęli , a w roku 2017 kontynuowali budowę stanicy wędkarskiej nad jeziorem Dzwonowskim. Przy wsparciu sprzyjających im osób wybudowali drogę dojazdową, pomost i przystań do cumowania łodzi. Montując  ławki i stoły stworzyli też ogólnodostępne miejsce do wypoczynku i wspólnego spędzania czasu.

W piękne, słoneczne dni był komfort szczęścia. Gorzej było w czasie niepogody, gdy krople deszczu lały się do „flaczków”, bigosu, lub do kawy, co dało się szczególnie odczuć w czasie październikowych zawodów spinningowych. Dlatego nasi wędkarze postanowili przyspieszyć  planowaną budowę wiaty i w sobotę 9 grudnia w godzinach rannych kilkunastu z nich przybyło nad jezioro Dzwonowskie by współuczestniczyć w jej budowie. Sobotnie dzieło – montując konstrukcję dachu- dokończono w niedzielę 10 grudnia.

Ważnym aspektem działalności Koła jest zarybianie pozostających pod jego opieką wód Polskiego Związku Wędkarskiego. Dlatego też w sobotę,  po „rozkręceniu się prac montażowych” wiaty, Prezes Koła Jacek Dudek wraz z Honorowym Prezesem Alojzym Pacholskim, udali się do Ośrodka Hodowlanego PZW w Dąbrówce Kościelnej po odbiór narybku przydzielonego Kołu przez Okręg Poznański PZW. W rezultacie „nasi Prezesi” do wód jeziora Dwonowskiego i Borowego wpuścili 119 kg ryb, które w przyszłości cieszyć będą wędkujących. Wśród narybku znalazło się:
– w wodach jeziora „Borowe”: 14 kg karpia, 10 kg lina, 5 kg karasia pospolitego (złoty polski) i 2 kg szczupaka
– w wodach jeziora „Dzwonowskie”: – 70 kg karpia, 10 kg lina, 5 kg karasia pospolitego i  3 kg szczupaka.