VI LECHLIŃSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA.

W związku z wprowadzoną w naszej szkole Procedurą bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19, w biegach wzięli udział wyłącznie uczniowie naszej lechlińskiej filii. Organizatorem tego sportowego wydarzenia jest Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Skoki. Celem imprezy jest popularyzacja biegów przełajowych jako naturalnej formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz promocja zdrowego stylu.

Otwarcia imprezy dokonał kierownik filii pan Piotr Wiśniewski, a następnie pani Joanna Tomczak przedstawiła plan dnia, program zawodów i zasady startów. Na trasę biegów przeszliśmy po wykonaniu rozgrzewki.

Biegi odbywały się w kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców, na dwóch dystansach. Pętla krótszej trasy wynosiła 300 metrów,  a dłuższej 600 metrów. Cała trasa biegów zabezpieczona była przez nauczycieli i kibiców, którzy wspierali dopingiem dzielnie walczących sportowców. Nad całością oraz sprawnym przebiegiem zawodów, oprócz sędziów czuwała pielęgniarka szkolna. Każdy ze sportowców po zakończonym biegu otrzymał koronę zwycięzcy, a następnie ciepły posiłek i ciasto przygotowane przez rodziców, za które ogromnie dziękujemy!

Zawody przebiegły bez zakłóceń, założone cele zostały zrealizowane, dopisała pogoda, a biegi dostarczyły wiele sportowych emocji. Spośród startujących uczniów najlepszymi, w swoich rocznikach, okazali się:

 • bieg dziewcząt, rocznik 2013/2012, dystans 300 m
 1. Oliwia Muszyńska
 2. Julia Majchrzak
 3. Nikola Dziechciar
 • bieg chłopców, rocznik 2014/2012, dystans 300 m
 1. Mikołaj Dąbrowski
 2. Franciszek Korczak
 3. Gracjan Rakocy
 • bieg dziewcząt, rocznik 2011/2010, dystans 300 m
 1. Wiktoria Włodarczak
 2. Jagoda Grygiel
 3. Karolina Wawrzyniak
 • bieg chłopców, rocznik 2011/2010, dystans 300 m
 1. Maciej Siódmiak
 2. Szymon Foiński
 3. Dawid Grajek
 • bieg dziewcząt, rocznik 2009/2008, dystans 600 m
 1. Ewelina Kubiak
 2. Julia Sarnowska
 3. Maria Rakocy
 • bieg chłopców, rocznik 2009/2007, dystans 600 m
 1. Bartosz Janus
 2. Ksawery Koterba
 3. Antoni Drewicz

Nasze lechlińskie biegi są już tradycją i z wielką niecierpliwością na nie czekamy, dziękuję zatem Zarządowi Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA oraz Burmistrzowi Urzędu Miasta i Gminy Skoki za wsparcie tej inicjatywy i wszelką okazaną pomoc oraz życzliwość. Dziękuję moim koleżankom i kolegom ze szkoły, którzy przyczynili się do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia imprezy oraz  rodzicom za przygotowanie ciasta. Zawsze dziękuję także naszym uczniom, tłumacząc im, że wynik to jedno, a udział w zawodach to drugie. Kochani, pamiętajcie, że aktywność fizyczna odgrywa podstawową rolę w utrzymaniu zdrowia fizycznego i umysłowego. Organizowane w naszej szkole biegi są polem doskonałej zabawy, rywalizacji sportowej, równości, poszanowania oraz osobistego wyróżnienia się. Zawody, w których uczestniczycie kształcą postawę stosowania w praktyce zasady fair play, prowadzenia czystego, pozbawionego oszustwa współzawodnictwa. Dumą jest reprezentować swoją szkołę, walczyć, angażować się we wspólne działania i bawić się sportem.

Joanna Tomczak

Zdjęcia przedstawiają dzieci oraz opiekunów biorących udział w biegach.