28 marca br. w Poznaniu w hali sportowo-widowiskowej ARENA odbyły się Finały Wojewódzkie XV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Grupowym. Do rywalizacji stanęły zespoły z całej wielkopolski, które przeszły wcześniejsze eliminacje w swoich rejonach sportowych. Gimnazjum Polskich Olimpijczyków podlega pod rejon pilski. Pokazy oceniało 8 sędziów.

Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Kaczmarek Agnieszka kl.IIIc, Kopydłowska Blanka KL.IIIa, Korczak Patrycja kl. IIb, Krych Angelika kl.IIIb, Krzymieniewska Michalina kl.IIIa, Kubiatowicz Klaudia kl. IIb, Podraza Kamila kl.IIIa, Rychlicka Zuzanna kl.IIIa, Springer Patrycja kl.IIIb zajęła w końcowej klasyfikacji XIV miejsce. Jest to dla nas ogromne osiągnięcie, gdyż ta dyscyplina sportu nie jest w Skokach zbyt popularna a chętnych do jej uprawiania jest niewielu a raczej niewiele. Zazwyczaj uważa się, że to „ zabawa” dla dziewcząt. Nie ma nic bardziej mylnego. Kiedy 2 lata temu byliśmy w Arenie sensację wywołał zawodnik drużyny z konińskiego liceum , a w tym roku jedna z drużyn miała w swoim składzie aż 4 chłopaków. O dziwo są to drużyny licealistów , które zajmują od 1 do 5 miejsca w klasyfikacji końcowej. I co ciekawe, nie ustępowali oni niczym dziewczynom. Wniosek jest bardzo prosty. Bawić się tańcem może każdy i w każdym wieku może ćwiczyć. Jednak, żeby zajmować czołowe miejsca trzeba zakorzenić różne formy ruchu już w przedszkolu. Wtedy też najłatwiej wyrobić poprawne nawyki. Organizm dziecka jest bardzo elastyczny i ćwiczenia, nad którymi gimnazjalista pracuje latami on robi po kilku tygodniach. Widać to najlepiej po występach szkół podstawowych. Reszta to tylko i aż: opracowanie odpowiedniej choreografii, synchronizacja ruchów przy lustrach, ćwiczenia z opóźnieniem czasowym, praca nad wyrazem artystycznym, dobór stroju do charakteru tańca, dobór muzyki do kroków aerobiku itd.

Dziewczyny jestem z WAS dumna

Wiesława Hauke 🙂