Ojciec i syn najlepsi!

otwarcie_sezonuWłaśnie tak się stało podczas pierwszych oficjalnych zawodów wędkarskich, jakie 27 kwietnia zorganizowali wędkarze, członkowie Koła nr 120 PZW w Skokach. W kategorii Seniorów zwyciężył ojciec Romuald Dudek, a jego syn Adrian tryumfował w kategorii Juniorów. W zawodach spławikowych pod nazwą „Otwarcie Sezonu” rozegranych nad jez. Rościńskim udział wzięło łącznie 19 wędkarzy.

Wśród 16 uczestników w kategorii Seniorzy wspomniany Romuald Dudek zwycięstwo zapewnił sobie wyciągając z wody łącznie 10,969 kg ryb, tuż za nim z II wynikiem znalazł się Andrzej Szymkowiak – 10,850 kg ryb, a III Zbigniew Pietrzak złowił 10,760 kg ryb. Ja widać różnice w czołówce były minimalne.

Najlepszy z Juniorów Adrian Dudek złowił 8,740 kg ryb, jego kolega z II wynikiem Roland Krzyżaniak 4,640 kg, a III Tomasz Wełnic 3,040 kg ryb.

Zwody zakończyło wręczenie pamiątkowych statuetek, i smaczny obiad na łonie natury w pięknej wiosennej pogodzie.


 

„Wędkarskie Drużynowe Spławikowe Zawody Rejonu VI”

Wędkarze ze skockiego Koła PZW rokrocznie na wodach jez. Rościńskiego organizują Zawody Rejonu IV dla swoich kolegów wędkarzy z okręgu poznańskiego. Tak też było w niedzielę 11 maja.

W tym roku, na zbiórce stawiło się 10 trzyosobowych drużyn, w tym 2 ze Skoków. Łowienie trwało 4 godziny. Komisja sędziowska zwarzyła ryby i ogłosiła wyniki. I miejsce zajęła drużyna „Wiórek” z Wiórka gmina Mosina, II zdobyła drużyna „Tarpan”, a III drużyna „Odlewnik”, obydwie z Poznania. Drużyny ze Skoków zajęły IV miejsce (Romuald Dudek, Andrzej Szymkowiak i Zbigniew Pietrzak) i VI miejsce (Piotr Nóżka, Mariusz Kielma i Jacek Dudek). Najlepszym zawodnikiem ze Skoków okazał się Romuald Dudek, który wygrał w swoim sektorze łowiąc 7,64 k ryb.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała wędkarzy i zmienna jak natura kobieca raczyła na zmianę słońcem to deszczem. Po zawodach na uczestników czekała osławiona skocka grochówka.