13 września 2009 r. w Durowie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze.W zawodach udział wzięło 17 najlepszych drużyn z Powiatu Wągrowieckiego, w tym 8 drużyn młodzieżowych (2 dziewczęce i 6 chłopięcych) startujących zgodnie z regulaminem CTIF.

Gminę Skoki reprezentowały 3 drużyny: seniorów z Potrzanowa, młodzieżowa dziewcząt z Rościnna oraz młodzieżowa chłopców z Lechlina. Grupę dziewcząt wygrała drużyna z Popowa Kościelnego, a chłopców drużyna z Sarbi. Były to drugie z rzędu zwycięstwa tych drużyn. W grupie seniorów startowały trzy drużyny kobiece tj. Gołańcz, Łekno oraz startująca po za konkurencją drużyna OSP Panigródz. Najlepszy wynik osiągnęły kobiety z OSP Gołańcz. Rywalizację drużyn męskich wygrała drużyna ze Stołężyna przed drużyną z Sienna i Wapna. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe oraz puchary. Fundatorami nagród był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz firma Bridgestone z Poznania.