Dobiegło końca znakowanie turystycznego szlaku rowerowego biegnącego przez gminę Skoki.
Szlak ten o nazwie R9 jest kolejnym odcinkiem w systemie pieszo-rowerowych szlaków turystycznych Puszcza Zielonka.

R9 liczy sobie 45,5 km i prawie w całości przechodzi przez gminę Skoki.

Trasa rowerowa rozpoczyna się w Niedźwiedzinach. W tym miejscu krzyżuje się trasa Dużego Pierścienia Rowerowego z czerwonym szlakiem pieszym prowadzącym z Czerwonaka przez Zielonkę do Skoków. Dalej R9 biegnie przez Rejowiec w kierunku Stawian, gdzie skręca w prawo do Bliżyc i dalej do Glinna.
Z Glinna przez Jagniewice i Raczkowo szlak udaje się do Skoków gdzie wychodząc w Pile Młyn idzie przez kompleks stawów rybnych przecinając drogę wojewódzką Poznań-Wągrowiec prowadzi do Potrzanowa, a następnie do Budziszewic, po przejechaniu których opuszcza naszą Gmine kierując się w kierunku Nienawiszcza, Słomowa aby w Pacholewie wpiąć się ponownie w Duży Pierścień Rowerowy.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy i nie tylko, lubiących aktywną turystykę rowerową to odwiedzenia R9

Do zobaczenia na szlaku!!!